Christopher Gans o druhém Silent Hill filmu

27. prosinec 2006 14:47 / sleepless. / Novinky / Diskuze (6)

Filmové zpracování Silent Hillu se někomu líbilo víc, někomu míň, někdo vůbec nepochopil oč jde a někdo si zas po zhlédnutí filmu odplivl a smutně se podíval na drahý lístek z kina. Mě se každopádně filmový Silent Hill docela líbil a zprávu o tom, že se chystá pokračování, tedy vítám s radostným šklebem na tváři. Zmínka o SH2 padla v interview, které francouzskému webu DVDRama poskytl režisér SH filmu Christopher Gans. Scénář pro SH2 by měl obstarat opět Roger Avary, hned jak bude hotov se scénářem pro filmovou adaptaci herní série Driver.

Režisérem SH2 by měl být logicky opět CH. Gans, jehož účast na natáčení by mohlo ohrozit pouze natáčení filmové adaptace série Onimusha. Pokud to však dopadne dobře a Gans si nakonec čas na režírování SH2 najde, tak by rád napravil chyby, které prý udělal při natáčení jedničky. Pokud si však čas nenajde,tak se fandové nemusí o podobu druhého SH filmu bát mát. Gans má prý s producenty filmu dohodu, že nebudou žádným způsobem zasahovat do jím navrženého konceptu, protože za žádných okolností nechce, aby se z SH2 stal klasický hollywoodský film. Nejvhodnější náhradou za Ganse, pokud by SH2 nemohl režírovat, by prý byl rejža z Evropy, snad i z Francie.

Zdroj: Comingsoon.net

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
174745
sleepless. napsal 27. 12. 2006 v 21.33

No u NAS v nejmenovanem meste blizko me nejmenovane rodne vesnice na Morave stoji kino 40 KC, ale tady v Praze je to preci jenom ponekud horsi :)

Nahlásit nevhodný obsah

13741370
melgour napsal 27. 12. 2006 v 21.15

Musim souhlasit, filmovy Silent Hill je momentalni hvezdou mezi adaptacemi her do filmove podoby. Jiste, v scenari je spousta nesrovnalosti s hrou, postavy jsou jine atd., ale atmosferu a podstatu Silent Hillu dokazal vystihnout temer dokonale. Samozrejme je veliky rozdil v tom kdyz hrac hru hraje a kdyz pouze sleduje dej, i proto mozna nebyl film zdaleka tak desivy jako hry (tomu nejspis nejvice pomohla druha polovina filmu kdy scenar zacina pokulhavat). Je to film ktery dokaze upoutat divaka ktery predlohu vubec nezna, a jeste vic fandu herni serie. Zajimalo by mne jestli Avary zalozi dvojku na herni dvojce, ci na nektere z jinych pokracovani (Silent Hill 3 by daval smysl, i kdyz se zmenami v pribehu jednicky by to asi zas tak nenavazovalo). Jednoduse, pokud se Gans nenecha unest svetem hernich adaptaci (ala Uwe Boll) tak je velika moznost ze Silent Hill 2 bude opravdu dobry.

Nahlásit nevhodný obsah

5939077
dvori.p napsal 27. 12. 2006 v 20.41

souhlas,mě už se ty klasický vyvražďovačky ( ala Saw a Hostel) taky přejedli

Nahlásit nevhodný obsah

6864757
urbanczech napsal 27. 12. 2006 v 20.38

Mno, tak u nás máme kino za 50 Kč :)

Nahlásit nevhodný obsah

5982569
Seecheck napsal 27. 12. 2006 v 20.35

To bylo FAKT dobrý :)
Já se rozhodně řadím mezi ty, který SH film totálně nadchl, a přitom jsem s předlohou měl do té doby zkušenost jenom skrze recenze apod.. Určitě scénář filmu neoslnil zrovna nějakýma náznakama geniality, ale po stránce režie předvedl pan Gans něco úžasnýho (něco tak nádhernýho a sugestivního jsem neviděl ani nepamatuju) a, in my opinion, v aktuální době vyvražďovaček, který se přejedly už VŠEM lidem obdařeným mozkem, patrně nemá konkureci... Pokud si nakonec čas nenajde, radši se vyhnu zklamání, odplivnu si a na nějakej Silent Hill 2 pro jistotu zapomenu :)

Nahlásit nevhodný obsah

5939077
dvori.p napsal 27. 12. 2006 v 20.19

A co třeba z Německa?Takový Uwe Boll :-)))))))

Nahlásit nevhodný obsah