Hideo Kojima je tlačen k dalšímu Metal Gearu

21. květen 2009 13:22 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (6)

Když už jste jednou tvůrce jedné z nejlepších a nejúspěšnějších herních sérií vůbec, musíte se pořádně otáčet. A nejlépe tak, že vytvoříte další díl svojí úspěšné série. Přesně takovou budoucnost nalinkovala firma Konami svému pokladu, Hideu Kojimovi, který má zase v kapse poklad jménem Metal Gear Solid. A není se co divit, když na něj sem tam lehce zatlačí, aby se už konečně uráčil a vytvořil další díl. "Ano, mohu potvrdit, že tu jsou určité, velmi významné tlaky na mou osobu, abych vytvořil další díl série Metal Gear," řekl Kojima v rozhovoru server Develop.

"Možná kdybych ukončil svou práci v Konami, tak by se tento tlak zmírnil, ale zatím je situace taková, jaká je." Kojima si však není jistý, jestli by sérii Metal Gear někdy byl ochoten přenechat někomu jinému, aby se tento tlak na jeho osobu snížil. "Mám pocit, že to, co od série Metal Gear očekáváte, vám mohou dát pouze lidé v Kojima Productions. Nechceme dát tuhle hru někomu, kdo by udělal sice dobrý, ale nijak výjimečný titul. Ale pokud by za mnou přišlo nějaké studio, které by opravdu hru chtělo vytvořit, tak bych se asi jejich nabídce nebránil."

V rozhovoru se rovněž zmínil o tom, že ačkoliv vývoj Metal Gear Solid 4 byl hrozně dlouhý a neskutečně drahý, Kojima rozhodně nechce pracovat na nějakém malém titulu. "Osobně bych si hrozně rád udělal nějakou malou hru. Ale, pokud se zamyslím nad tím, kolik času mi ještě v životě zbývá, bych se raději zaměřil v onom zbývajícím čase na opravdu veliké tituly." Kojima v současné době láká všechny hráče na supertajný projekt, který se chystá oznámit na letošní E3.

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20813280
Glutton napsal 21. 5. 2009 v 17.35

Já preferuju teda přístup jak u Fahrenheita - místo pokračování udělat defakto úplně stejnou hru založenou na setjnejch principech. Ale v novým světe s novým příběhem apod.
Případně jako TES - kde je svět sice stejnej, ale jinak na sebe díly absolutně nijka nenavazujou a každej začín ás čistým štítem - i když jde defakto o stejný hry.

Tohle natáhování sérií mi prostě nějak nesedí. Hlavně z tooh důvodu že jak člověk nemá přístup k minuljem dílů, sotjí to za prd. A i když má, tak je často příběh zmršenej natahovaností.

Nahlásit nevhodný obsah

14071876
MoravaGeorge napsal 21. 5. 2009 v 16.11

Přece se bez boje nevzadají generátoru zisku.

Nahlásit nevhodný obsah

20809223
busines napsal 21. 5. 2009 v 15.30

Byl bych radsi, kdyby si vzal priklad treba ze studia jako Naughty dog.Ale na dalsi MGS se tesim ne ze ne. ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20813280
Glutton napsal 21. 5. 2009 v 15.24

Přijde mi jen blbý, že slibuje něc oco stjeně musel vědět že nebude pravda.
To že po MGS5 bude poptávka bylo jasný (možná už v odbě jedničky :-)). Takže pokud dělá velkohubá prhlášení jak je MGS4 poslední a pak je strašně překvapnej, že hráči by po něm chtěli něco dalšího...

Osobně myslím, že by měl skočit na další velkej (i když třeba hratelností hooodně podobnej) projekt.
Ať je z MGS4 "skvlěá série která bohužel měla jen 4 díly". Než "Série která bohužel zkouzla v nastavovanou kaši kvůli prachům"
Věířm že jeho jméno prodá i komplet novou značku. A pro mnohé hráče to bude atraktivnější už jen protože že půlku MGS nehráli a ani nemají na čem (ať žije PS3 kompatibilita). Něoc od nuly si pak užijou líp.

Nahlásit nevhodný obsah

12270097
Tragedy napsal 21. 5. 2009 v 15.02

Kojima si stěžoval že ho tlačej do dalšího MGS hned po vydání čtvrtého dílu. Celkem chudák :)

Nahlásit nevhodný obsah

20809223
busines napsal 21. 5. 2009 v 14.50

At ziji $$$$$

Nahlásit nevhodný obsah