Film Metal Gear byl uložen k ledu

11. leden 2010 11:29 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (3)

Zdá se, že jediným snímkem na motivy série Metal Gear zůstane náš český nízkorozpočtový film Metal Gear: Outer Heaven (a taky Metal Gear Solid: Philanthropy, díky lewisovi v diskusi!). Práce na "velkém" Metal Gear Solid filmu se totiž zastavily a nikdo neví, zda se ještě vůbec rozeběhnou. Podle vyjádření Michaela De Lucy, který se na filmu měl podílet jako producent, je to však pro nás, jako pro potenciální diváky možná lepší, než kdyby se snímek měl natočit v takové podobě, jak bylo původně zamýšleno. Problém tkvěl hned ve dvou věcech. Jednak to bylo vše o domluvě, kdy se hned několik stran nebylo schopných dohodnout na finální podobě a jednotlivých aspektech ne scénáře (ten už je prý dávno hotov, na svědomí ho má hlas Solida Snakea, David Hayter), ale samotné produkce.

A druhý problém byl samozřejmě v penězích. Sony Pictures totiž hodlala na film uvolnit peníze v rozmezí 40 - 80 milionů dolarů, za což se sice dá natočit působivý snímek (viz District 9 s rozpočtem 30 milionů dolarů), ale na to musíte být za prvé geniální filmař a za druhé mít perfektní tým pro věc zapálených lidí. Nic z toho film Metal Gear Solid neměl a tak se Konami se Sony dohodlo, že než prznit výbornou sérii nějakým nepovedeným filmovým paskvilem (že ano, Mario?), tak celou produkci jednoduše ukončí. Jednotlivé aspekty sice nebyly vyhozeny do koše úplně, ale nikdo nevěří, že by se případný nástupnický film realizoval podle nich realizoval.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20828921
lewis.deepthroat napsal 11. 1. 2010 v 13.04

v pořádku, vím, že nemůžete:) jinak ten film mohu doporučit..sice je to opravdu béčko, ale na to jaký to nejspíš mělo rozpočet je to opravdu zajímavé pokoukání pro fanoušky série:)

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 11. 1. 2010 v 13.00

lewis.deepthroat (seznam.cz): Doplneno, dik, nemuzeme znat kazdou drobnost :)

Nahlásit nevhodný obsah

20828921
lewis.deepthroat napsal 11. 1. 2010 v 12.26

jediným? a co třeba Metal Gear Solid: Philanthropy? viz. http://www.csfd.cz/film/267266-metal-ge…

Nahlásit nevhodný obsah