Deus Ex 3 byl oficiálně přejmenován

12. březen 2010 13:04 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (3)

Game Developers Conference, která v těchto dnech probíhá v San Franciscu, přinesla další významné odhalení. Tentokrát se o něj postaral Jonathan Jacques-Belletete z týmu Eidos Montreal. Vývojář oficiálně potvrdil to, o čem už se spekulovalo delší dobu – očekávaný Deus Ex 3 byl totiž oficiálně přejmenován na Deus Ex: Human Revolution. Název má reflektovat herní příběh, jenž je zasazen před události v původním Deus Ex. S hlavním hrdinou Adamem Jensenem se hráč přesune do roku 2027, tedy 25 let před start prvního dílu, kdy se mimo jiné řeší to, zda by si vědci měli hrát na boha a vylepšovat lidské tělo, nebo nikoli.

Hratelnost má být podobná jako u předcházejících dějství – mix akce a RPG nechá hráči velkou volnost. Může si volit libovolný herní styl, zároveň ale každé jeho rozhodnutí bude mít následky. Human Revolution primárně nabídne first person pohled, avšak v určitých momentech (krytí, některé útoky) se přepne i do perspektivy třetí osoby. Tým 130 programátorů Eidosu a Square Enix se chce zaměřit čistě na singleplayer, hry pro více hráčů se tak určitě nedočkáme.

Zajímavý by měl být grafický styl projektu, jehož balancování věnovali vývojáři více než rok práce (vývoj probíhá od roku 2007). Celkovou prezentací svého kousku se hodlají odlišit od konkurence podobně jako BioShock nebo Team Fortress 2. „Tituly Gears of War, Killzone 2, Turok a Unreal Tournament 3 by mohly být jedna a ta samá hra,“ uvedl Jonathan Jacques-Belletete. Deus Ex: Human Revolution má nabídnout jakýsi mix cyperpunku s evropskou renesancí, tedy "cyber-renesanci“. 

Očití účastníci Jacques-Belleteteovi přednášky oblečení postav popisují jako mix současné módy s límečky, nadýchanými rukávy a geometrickými vzory. Zajímavá představa, bohužel většího množství názorných obrázků nebo videí se zatím nedočkáme, přímo na prezentaci hry na Game Developers Conference totiž bylo zakázáno fotografovat a natáčet. Jen drobné náznaky, jak by hra nakonec mohla vypadat, tak ukazuje alespoň zbrusu nový trailer, jenž můžete okouknout přímo pod textem. Dalších informací a možná i odhalení dosud neznámého data vydání se dočkáme až na E3 v červnu letošního roku. Těšme se!

Zdroj: Eurogamer, IGN, Joystiq

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20828568
Ursus napsal 12. 3. 2010 v 14.49

Pokud náváží na první díl, potom by to mohlo být velmi dobré. Nicméně už teď se děsím jedné věci - je to 25 let před stvořením JC Dentona a už v prvním traileru využívá hrdina lepší schopnosti než JC? Hm... no... uvidíme.

Nahlásit nevhodný obsah

702226
Rastm4N napsal 12. 3. 2010 v 13.44

Konečně dobré zprávy. Už se nemůžu dočkat. Škoda, že větší odhalení plánují až na E3. To naznačuje, že hra bude ještě nějakou chvíli ve vývoji.

Nahlásit nevhodný obsah