Guerilla Games: Příběh nelze zanedbat

8. červen 2010 19:28 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (2)

Třetí díl akční série Killzone pro PlayStation 3 byl odhalen na konci května. Už tehdy jste si mohli přečíst první detaily o příběhu, nyní jeho význam pro hru upřesnil Hermen Hulst, jeden z vývojářů v nizozemském studiu Guerrilla Games. „Myslím si, že lidem i ve střílečkách záleží na příběhu. Dostali jsme hodně mailů, hodně nápadů od komunity. Příběh, dialogy a postavy jsou vzájemně provázané prvky. Kvalitní vyprávění je velmi důležité, zvláště po vydání titulů jako Uncharted 2, které v tomto ohledu skutečně pozdvihly laťku. Kvalitní příběh se stal částí hry, kterou prostě nelze přehlížet, musíte na ní dávat pozor.“

Příběh třetího dílu se pak pokusil i trochu konkretizovat. „V Killzone 3 chceme jít oproti druhému dílu více do hloubky. Kulturu Helghastu můžete objevovat o mnoho více. Ve světě, jaký jsme stvořili, máme obrovský potenciál. Děj je velmi bohatý, naleznete zde mnoho zajímavých věcí. Všechno z něj ještě zdaleka nebylo objeveno,“ řekl Hulst. „V Killzone 3 navštívíte různé části planety. Na pozadí příběhu se odehrává téměř civilní válka, musíte více poznat charakter hlavních postav.“

Příběh prý bude uveden tak, aby si jej užili i hráči, kteří první dva díly minuli. „Atmosféra této hry je od začátku úplně jiná. V Killzone 2 jste byli součásti invazní flotily a cítili se namakaní. Nyní stojíte proti přesile, je to podobné jako ve filmu Hanební parchanti. Několik chlápků, kteří musí přemoci nepřítele. Pocit ze hry bude úplně jiný,“ řekl Hermen Hulst z Guerrilla Games. Těšme se tak na souboj Davida s Goliáš, přičemž David budete vy a několik parťáků.

Na závěr si položme stejnou otázku. Je pro vás příběh ve střílečkách důležitý? Jak moc?

Zdroj: Gamasutra

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20811711
Nokato napsal 8. 6. 2010 v 21.10

Více než toto by mě zajímalo, jestli se dočkáme online coopu, případně split-screenu. Split by stačil alespoň takový, jaký byl v prvním díle, ale možnost projít kampaň v splitu bych samozřejmě uvítal.

Nahlásit nevhodný obsah

20827308
VenoM119 napsal 8. 6. 2010 v 20.54

Záleží na tom. Je hra zaměřením podobná Painkilleru nebo Vážnému Samovi? Ne, tam příběh nepotřebuji, možná tak nějaká ta rádoby vtipná odlehčující animace, jinak ne. Ale jinde? Dobrý příběh není nikdy na škodu.

Nahlásit nevhodný obsah