Onimusha se zřejmě dočká dalšího dílu

7. únor 2011 10:50 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (3)

Pamatujete si ještě na sérii Onimusha? Tento netradiční mix akční adventury, kombinovaný s reálnými historickými postavami a trochou neškodných puzzlíků vycházel na PS2, Xboxu a PC mezi lety 2001 a 2006, od té doby však po ní není ani vidu, ani slechu. Přitom se jedná o pátou nejúspěšnější sérii, kterou Capcom kdy vydal. Nyní však, podle Yoshinoriho Ona, přišel opět její čas. Muž, který má velké slovo nejen co se týče série Street Fighter, ale i obecně v celém Capcomu, si myslí, že Onimusha pro současné konzole není vůbec špatný nápad. Není však možné jenom vzít staré nápady a přepracovat je do lepší grafiky.

"Rozhodně bych nechtěl opakovat ty věci, které jsme v sérii již vyzkoušeli. Myslím, že by nebylo špatné se posunout od singleplayerového zážitku k něčemu většímu. Nemám tím na mysli přímo multiplayer, ale spíše nějaký perzistentní svět, v němž by se hráči mohli potkávat a řešit problémy společně. Pochopitelně to ještě není finální slovo, ale pokud mě napadne hratelná forma tohoto nápadu a já budu cítit, že to je to pravé ořechové, rozhodně je budu prezentovat mým šéfům. Onimusha si zaslouží další díl."

Pokud byste měli kouzelnou hůlku a mohli si přičarovat do další Onimushy jakýkoliv prvek, po čem byste sáhli nejdříve? Nám by se rozhodně líbil comeback Jeana Rena jakožto jednoho z hlavních protagonistů.

Zdroj: CVG

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
11007919
McJabbo napsal 7. 2. 2011 v 15.09

Taktéž jsem projel třetí díl a pamatuju si, že mě to hodně bavilo. Zejména zpracování některých zbraní parádní - pamatuju si na výborný rozkládací meč, uplně supr. :-) Jen by to mohlo vyjít taky na PC ... :\

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 7. 2. 2011 v 14.58

Co takhle použít českou transkripci japonských jmen?

Nahlásit nevhodný obsah

20823085
Hookins86 napsal 7. 2. 2011 v 13.00

Jo 3jka s Renem, byla perfektní hra. Bude jedině dobře, když Capcom zapracuje na pokračování...

Nahlásit nevhodný obsah