Studio Insomniac založilo novou divizi

14. březen 2011 14:45 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (0)

Také studio Insomniac Games, autoři sérií jako Ratchet & Clank, Spyro The Dragon a Resistance, se rozhodlo těžit ze vzrůstajícího zájmu o sociální a mobilní hry. Zakládá tak pobočku Insomniac Click, která se bude zabývat právě vývojem titulů pro širší publikum na nových platformách. „Je to pragmatické rozhodnutí. Herní trh se nyní mění rychleji než kdykoli předtím. Hry hraje nejvíce lidí v historii a rychle se proměňuje také struktura titulů, které paří,“ napsal v prohlášení na blogu Brian Hastings, jeden z vysoce postavených manažerů studia.

„Chceme vytvořit nové světy k prozkoumání, nové výzvy k pokoření a nové příběhy k objevení. Slibujeme, že budeme přinášet hratelnost, jakou byste očekávali od konzolových titulů, ale v online podobě a zdarma,“ napsal dále Hastings na blogu. Bohužel mimo obecného přístupu k tvorbě zatím nenaznačil, co konkrétního hodlají Nespavci vytvořit. Prvního oznámení bychom se ale měli dočkat během několika měsíců.

Vznik nové pobočky nijak neohrozí áčkové projekty Insomniac Games, tedy střílečku Resistance 3 a stereoskopickou 3D kooperativní akci Ratchet & Clank: All 4 One. „Insomniac Click je rozšířením společnosti, ne pouze novou směnou. Mimo mě byli všichni v této skupině přijati nově a to hlavně díky svým zkušenostem v tomto oboru. Všechny naše další týmy se stoprocentně věnují AAA konzolovým titulům, které připravujeme,“ vysvětlil Hastings.

Zdroj: blog Insomniac Games

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!