Další Final Fantasy jako akční RPG?

16. listopad 2011 09:58 / Maggot / Novinky / Diskuze (3)

Ačkoliv Final Fantasy 13 nesedlo úplně všem milovníkům japonských RPG, ani fandům série, jde zkrátka o dobrou hru. Jak se ovšem zdá, i Japonci by se chtěli v budoucnu přeorientovat na žánr regulérních akčních RPG typu Dragon Age a desítek dalších. Počet těchto her roste geometrickou řadou a Yoshinori Kitase, producent série Final Fantasy, vidí v této podobě ohromný potenciál.

„Myslím si, že je zcela přirozené, že se značka pokaždé prezentuje něčím novým,“ řekl Yoshinori a pokračoval k „V globálním měřítku si můžete všimnout, jak hráči hromadně přecházejí od klasických tahových RPG k akčním kusům.“ A je zcela zřejmé, že producent naráží na Final Fantasy, jelikož pokud třináctý díl kvůli něčemu sklízel úspěchy, byl to právě bojový systém, který v sobě kombinoval onen rychlý drive a tahovou strukturu.

Je tedy velice zřejmé, že Square-Enix o této formě minimálně přemýšlí a vzhledem ke slovům samotného tvůrce je velice možné, že bychom se mohli dočkat takového Final Fantasy, které bude zaměřené na novou generaci RPG hráčů. A co vy, dokázali byste si představit japonskou klasiku v západním kabátku?

Zdroj: eurogamer.net

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20846352
Cepera napsal 16. 11. 2011 v 19.24

super skvely system mala XII,posledny diel sa mi vobec nepaci

Nahlásit nevhodný obsah

5161780
wlkoso napsal 16. 11. 2011 v 13.14

Akční RPG ?!?! Proboha jenom to ne!

Nahlásit nevhodný obsah

6646355
Liger napsal 16. 11. 2011 v 12.31

ANI NÁHODOU !!!!!!!!!! :-((((((((((( Všech dílů se prodalo hodně. Ta série si zabrala velká místa v srdci hráců právě proto jaká "byla". Třinácku lidi kupovali především proto, že měla na sobě nápis Final fantasy což v podstatě znamenalo záruka kvality, ale po dohrání člověk zjistil, že to už není ono a spoustu věcí tu chybí. Bojový systém byl sice velmi dobrý, ale jeho rychlost už byla na zastánce klasiky krapet za hranicema snesitelnosti. Na žádný jiný díl v hlavní páteři nikdy nebylo házeno tolik špíny a Square-Enix to nevidí?! Místo toho, aby se zaměřili na vývoj FFXV...FFXVI a vložili do toho vše, tak se snaží hrabat jak se dá na spin-offech, rebootech apod. Dříve se o nich dalo tak krásně básnit jako o mistru svého řemesla, který se drží toho co umí. Dnes je realita jiná a staré dobré časy v nedohledu. (vzlyk a vztek)

Edit: Už aby tu byl Ni No Kuni.

Editováno: 16. 11. 2011 v 12.35

Nahlásit nevhodný obsah