Survival horor The Last of Us oznámen

11. prosinec 2011 12:29 / Maggot / Novinky / Diskuze (2)

V průběhu VGA došlo ovšem i na odhalení úplně nových značek, mezi něž se řadí i PS3 exkluzivní titul The Last of Us, od prestižních vývojářů Naughty Dog, kteří stojí za povedenou sérii Uncharted. Co ale čekat od nově oznámené hry? Stále jde o akční adventuru, tentokrát ovšem se silným nádechem survival hororu, jelikož se jako srstnatý Joel spolu s mladičkou, přesto odvážnou Ellie, vydáváte napříč zdecimovanou Amerikou, která podlehla neznámé mutaci moru.

Ačkoli budete velkou část hry neustále v pohybu, ne-li přímo na útěku, vypořádat se musíte jak s dalšími přeživšími, tak s mutanty, kteří podlehli nákaze. O tom, že Naughty Dog umí hrát s napětím a strachem není pochyb. Pokud jste hráli například první Uncharted, určitě víte, o čem mluvíme. Nutno dodat, že na hře pracují hned dvě oddělení společnosti, a to již nějakou dobu.

„Posláním Naughty Dogu je změnit lidské vnímání počítačových her. Jsme si jistí, že The Last of Us překročí aktuální podobu herního průmyslu z hlediska výpravnosti příběhu i působivosti animací,“ řekl Evan Wells, více prezident studia. Zatímco bychom normálně ohrnuli nos, máme jisté tušení, že pokud se to může někomu podařit, je to právě Naughty Dog.

Zdroj: VGA; GameTrailers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
6646355
Liger napsal 11. 12. 2011 v 20.54

Má očekávání jsou velmi vysoko. Jednak kvůli ND, a druhak kvůli absenci pořádných her v tomto žánru.

Nahlásit nevhodný obsah

20841342
dzandzara napsal 11. 12. 2011 v 14.11

super, milujem ps3 exkluzivity !

Nahlásit nevhodný obsah