Gran Turismo 6 bude asi pro PS3

17. duben 2013 11:14 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (1)

Když v únoru manažer Sony Michael Denny nenápadně naznačoval, že Gran Turismo 6 bude věnováno končící platformě Playstation 3, možná nešlo o záměrnou fabulaci. Další indicií k tomu, že GT6 opravdu nebude next-gen, dnes totiž přinesl americký e-shop Newegg. Ten hru na chvíli zařadil do svého seznamu předpokládaných titulů právě v sekci PS3. Ještě než reklamu stáhnul, IGN si pořídilo obrázek.

Může se zdát divné, že Sony nepodpoří start nového PS4 hrou, od které se vždy očekává technologický pokrok. Na druhou stranu by však od firmy bylo stejně  ezodpovědné odstřihnout starou platformu od atraktivního softwaru. Nakonec jsou obě alternativy rozumné a můžeme se třeba dočkat zajímavého kompromisu, kdy ochutnávka z GT6 ve stylu Proloque vyjde na starý systém a plná hra až na nový.

Takový scénář je vcelku reálný, pokud stále platí Dennyho starší předpověď o tom, že GT6 vyjde nějaké podobě již letos. Svou tezi manažer sice obratem dementoval, ale vzhledem k tomu, že GT6 je už nejméně tři roky ve vývoji, něco jako Proloque by Polyphony ke konci roku vydat mohli.

Zdroj: MCV, IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20849352
karelpipin napsal 17. 4. 2013 v 15.47

Hlavně už žádnej prolog, kde budou 4 tratě a 15 aut.
A žádný standardní tratě a auta z PS2, PSP.

Nahlásit nevhodný obsah