Diablo 3 se dočká první expanze

21. srpen 2013 17:20 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (5)

Aktualizováno: Přikládáme teaser s různými gameplay záběry.

Původní zpráva: Po několika dnech spekulací to máme černé na bílém. Tedy, možná černé na červeném. A možná to vůbec nebude černé, ale jenom červené. Zkrátka a dobře - rozšíření pro třetí Diablo konečně dostalo reálnou podobu. Bude se jmenovat Reaper of Souls a Blizzard ho před několika okamžiky oznámil na své tiskové prezentaci. Co všechno v něm najdeme? Tak za prvé, zbrusu nový akt. Pamatujete na datadisk Lord of Destruction pro dvojku? Zhruba tak dlouhý by měl Reaper of Souls být.

Také si budete moci užít zvýšený level cap, nové možnosti poté, co hru dohrajete a pochopitelně nesmí chybět nové vybavení, které bude padat ze zabitých monster. Blizzard prý dokonce chystá systém "Loot 2.0," který má zajišťovat, že vám jednak nebude padat tuna nepotřebného balastu, ale hlavně, že většina předmětů bude určena přímo pro vaši konkrétní postavu, přičemž brán v potaz bude její aktuální level, použité vybavení a další parametry. Ve zkratce - snad už tedy nestane, že vám pro magicky založenou postavu vypadne sedmkrát za sebou "naštípnutý meč."

Příběh se točí kolem Malthaela, anděla smrti, který získal kontrolu nad černým kamenem duší (black soulstone). To by samo o sobě nebylo nic extra, prostě černý šutr, jenže v tom šutru se skrývá duše samotného Diabla, hůů! Samotná hra má být o dost temnější, než původní trojka. Dočkáme se vysávání duší z civilního obyvatelstva v přímém přenosu, padlých andělů a uliček tak temných, že se do nich bojí chodit i zdejší zlý výrostek Hugo. Expanze se totiž bude odehrávat ve městě Westmarch, jež nabídne spoustu tajemství k objevování, včetně něčeho, co se jmenuje Death Orbs. Čekáme roztančené poníky a už teď nám je jasné, že to nebude pravda.

A na závěr to úplně nejlepší. Dočkáme se i jednoho nového povolání - Křižáka (Crusader), který se prý lehce podobá Paladinovi z druhého dílu. Jeho popisek zní "lidská bojová mašina" a mezi jeho schopnosti se řadí bouchnutí štítem kouzlo jménem Falling Sword, při němž nevyhodí do vzduchu meč, ale rovnou ho udělá ze sebe a spadne na nic netušící monstra. Datum vydání neznáme, ale i vzhledem k tomu, že je Reaper of Souls možné si zahrát přímo v Kolíně, ho čekáme maximálně do konce tohoto roku.

Zdroj: Joystiq, Blizzard

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20853617
ZeroChrisCZ napsal 21. 8. 2013 v 17.26

Paprikson:
Nevim jestli si Pandarii hral, nebo jen o ni cetl, ale moje zkusenosti s ni byli dobry. Samosebou nekomu se nemusi libit to zpracovani, ale aspon prisli s novyma vecma, nedokazu si treba predstavit, ze by existovalo WoW bez datacu a to znam plno lidi co na ne nadava.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 21. 8. 2013 v 16.53

Paprikson: Wow nikdo nemusí posílat do kytek, odchází tam samo, nebo si myslíš že tu bude věčně? Naopak jsem slyšel že Pandarie byla slušný datadisk.

Nahlásit nevhodný obsah

20861431
Paprikson napsal 21. 8. 2013 v 16.33

No já se obávám právě toho že Blizzard poslední dobou funguje rychle ale o to hůř jejich práce ve finále vypadá... Viz celá slavná pandarie a to jak posílají postupně wow do kytek.. Snad jim to bude trvat déle a o to lepší to pak bude...

Nahlásit nevhodný obsah

1025874
JosephD napsal 21. 8. 2013 v 13.06

Výborně! Že bychom se konečně dočkali temného světa k prozkoumání, užitečného lootu a hlavně chybějícího Paladina? Sem s tím ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20817515
adsamcik napsal 21. 8. 2013 v 12.41

Do konce roku? To určitě ne... Reálné je tak do konce roku 2014. Blizard takhle nefunguje

Nahlásit nevhodný obsah