Prodeje Xbox One v USA poskočily

12. září 2014 11:42 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Microsoft se chlubí, že ve Spojených státech za srpen dokázali prodat takřka dvojnásobek kusů konzole Xbox One v porovnání s měsícem předešlým. Může za to jistě vydání nového dílu série Madden, která se ve Spojených státech těší velké oblibě. Dále prodejním číslům jistě také značně pomohla promo akce, v rámci níž nabízel Microsoft hru dle vlastního výběru k nové konzoli zdarma.

Úspěch je to jistě parádní a Microsoftu jej samozřejmě přejeme, nicméně dle agentury NPD zkoumající trh to stejně na PlayStation 4 nestačilo. To znamená, že PS4 ve spojených státech poráží domácí Xbox One již osmý měsíc v řadě. Vedle toho také vyplynul fakt, že například konzolový port Diabla 3 se na úkor Xbox One prodával lépe právě na PS4. The Last of Us Rematered pak byl nejlépe prodávaným first party titulem napříč platformami. Nicméně, o úspěchu Joela a Ellie jsme vás již informovali v průběhu srpna.

Avšak již za pár týdnů může být všechno jinak – Xbox One se nyní v září začal prodávat ve více jak dvaceti dalších regionech, a to jistě s oblíbeností této konzole zamává v tom nejlepším slova smyslu. A to je dobře, zdravá konkurence musí být, a nikdo z vydavatelů by na vavřínech rozhodně usínat neměl.

Zdroj: Eurogamer.net, VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Lagzz napsal 14. 9. 2014 v 00.07

Amerika je známá stejně jako Jarda fanatismem pro Xbox, takže se není čemu divit že v zemi kde Xbox vždy vedl a je mainstreamem tlačen lidem, bude populární.

V evropě si myslím takový uspěch nesklidí pokud nezmění určité věci, i když spousta změn už za poslední dobu Xboxu pomohla stále za PS4 pokulhává výkonem a kvalitou rozlišení.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
red napsal 13. 9. 2014 v 19.21

tak aspon nekde se prodava, kdyz zbytek sveta na neho prdi :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Polux napsal 12. 9. 2014 v 15.07

Statistika NPD o prodejnosti pokrývá čistě US/CA trh, tedy za pár týdnů může být sice všechno jinak, ovšem jistě to nebude zapříčiněno faktem, že se X1 začal prodávat na dalších trzích >mimo< US/CA.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
leco77 napsal 12. 9. 2014 v 12.49

Ta promo akce nemohla pomoci prodejum v srpnu, kdyz byla(nebo stale je) v zari ;)

Nahlásit nevhodný obsah