Cindy z Final Fantasy XV je prý příliš sexy

29. duben 2015 10:25 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (24)

Vzpomínáte si ještě na novinku, kterou psal na začátku dubna Vojta s titulkem Hrdina z Final Fantasy byl příliš sexy? Je to tu zase.

Tehdy si fanoušci stěžovali, že hlavní hrdina mobilního akčního RPG Mobius Final Fantasy byl ve svém originálním kostýmu příliš odhalený. Jeho model proto vývojáři “přešili” a obnažená místa cudně zakryli. Nebyl to samozřejmě ani zdaleka první případ nějakého odvážnějšího oblečku v této sérii nebo sexy postavy, jak Vojta demonstroval ve své hanbaté galerii.

Neuplynul ani měsíc a vývojáři jiného titulu z této ságy, Final Fantasy XV, připustili, že se potýkají se stejným “problémem”. Šéf vývoje Hadžime Tabata se podělil o to, jakou odezvu mělo u hráčů demo nazvané Episode Duscae. A jak se ukázalo, fanoušci si stěžovali na kdeco. Z každého koutu světa přitom k autorům putovaly jiné postřehy. Američanům třeba vadilo, že hlas Noctise připomíná Batmana. A to i přesto, že dabing v demu nepocházel z plné hry a byl, dalo by se říci, provizorní.

Trochu překvapivě ale dorazila naopak z Evropy kritika, kterou by člověk čekal možná spíše od prudérnějších kruhů v USA. Vývojáři přiznali, že na starém kontinentu hráči nejvíc kritizovali vzhled Cindy. Je podle nich až moc sexy a její oblečení neodpovídá tomu, že je mechanik.

Hadžime Tabata se snažil bránit její design s tím, že Cindy nebyla nikdy zamýšlená coby erotická postava. Autoři proto prý nemají v plánu měnit její koncept, ale chtějí se postarat o to, aby její prezentace ve hře takto nepůsobila a neměla žádný sexuální podtext, protože taková nebyla jejich vize.

Nevím, jak vy, ale když se tak dívám na obrázky této postavy, nějak nedokážu uvěřit tomu, že si autoři nevšimli toho, že “nedopatřením” vpustili do hry zatraceně sexy děvče. Na druhou stranu jen stěží dokážu pochopit, že to někoho může u japonské hry překvapit nebo urazit. Ale to dost možná souvisí s tím, že v posledních letech je otázka zpodobňování a role žen ve světě videoher tak ožehavá.

Zdroj: GearNuke

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20867810
tondavon napsal 29. 4. 2015 v 10.42

Jezisi to je strasny tady tohle i tak to pisou zamindrakovany tlusty obludy, za chvili co nebude mit burku na hlave, tak bude nemravne. Ja chci prsicka!!!

Nahlásit nevhodný obsah