Just Cause 3 vypomůže FFXV technologiemi

9. srpen 2015 12:45 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (2)

Gamescomem proběhla informace, že by vývojáři Final Fantasy XV chtěli navázat spolupráci s Avalanche Studios a využít pro svoji hru vybrané technologie z Just Cause 3. Podstatu spolupráce dvou studií nakonec vysvětlil šéf vývoje Hadžime Tabata v interview s japonským magazínem Famitsu.

Final Fantasy XV přijde s otevřeným světem, který svádí k návratu pozapomenutého prvku hry, který dříve patříval k ikonickým rysů série. Do hry by se měly vrátit létající lodě, se kterými bychom mohli po světě volně cestovat, podobně jako to šlo do devátého dílu.

"Nejsem si jistý, jestli to stihneme do vydání, ale myslím, že bychom to měli udělat, i kdyby to vyšlo později ke stažení," řekl Tabata v interview. "Rád bych měl tu možnost proletět se po světě. Rád bych to zažil a je mi jasné, že fanoušci by to rádi zažili také."

Klasické díly Final Fantasy obsahovaly mapu světa, po které se hráči nejprve pohybovali pěšky, ale časem dostali nové dopravní prostředky, které většinou umožnily přepravu do nových částí hry. Ať už se jednalo o Highwind (FFVII), Ragnarok a Balamb Garden (FFVIII) nebo Invincible (FFIX) a další, létající lodě hráli ve hře velkou roli a téměř se počítaly mezi členy party.

"Tohle je něco, co teprve začalo," prozradil Tabata na konto spolupráce a Avalanche Studios, kteří mimochodem vybrali své jméno podle rebelské organizace ve FFVII. O sdílení technologií se obě studia začaly bavit na letošní GDC, kde japonským vývojářům učaroval "unikátní a plynulý přechod mezi ovládáním postavy a letadla" v Just Cause 3.

Final Fanatsy XV by mělo vyjít do konce příštího roku, ačkoliv dle slov Tabaty je vývoj momentálně zhruba za polovinou. Přesnější datum vydání bychom se měli dočkat do konce tohoto měsíce na PAX Prime v Seattlu.

Podívejte se do galerie na přehled nejznámějších létajících lodí ze série.

Zdroj: Siliconera

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20843606
MyBullet napsal 9. 8. 2015 v 14.52

No, jakési létající lodě jsou i ve FF X|V akorát, že jsou dle lore vzácné a tak přepravují jen mezi hlavními městy aliance.
Navrch datadisk přidal létající mounty.

Nahlásit nevhodný obsah

20874167
fortrens napsal 9. 8. 2015 v 13.56

FFXV, jedna z mála her, kvůli kterým bych pořídil PS4 :) Měl jsem možnost si zahrát demo a docela mě to i bavilo.. Tak snad plná verze bude pecka :3

Nahlásit nevhodný obsah