Na Horizon se dělalo ještě před Killzone 4

17. srpen 2015 11:41 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (2)

Horizon Zero Dawn od holandských vývojářů ze studia Guerrilla Games je ve vývoji mnohem déle, než jste si možná mysleli.

Na hře se začalo pracovat ještě ještě před Killzone Shadow Fall z roku 2013, přesněji řečeno těsně po vydání Killzone 3 z roku 2011. Prozradil to spoluzakladatel studia Hermen Hulst v posledním čísle Oficiálního PlayStation magazínu s tím, že týmu velmi pomohlo mít hotový engine už při uvedení konzole PS4 na trh. I díky práci na hře Horizon Zero Dawn a její technologii se tak mohla poslední Killzone objevit v nabídce launchových titulů.

Ve vzpomínkách se Hulst také ještě jednou vrátil k loňskému podzimnímu úniku materiálů k tehdy neoznámenému Horizonu. “Když se něco takového stane, nemáte radost,” prohlásil s tím, že tomu chce každý vývojář zabránit. Při pohledu zpátky to prý ale byl skvělý focus test, možná ten nejlepší, jaký by si mohli přát. “Prohrabali jsme se všemi komentáři na NeoGAFu a dalších fórech, kde se o tom lidé bavili, a bylo úžasné vidět, že se lidem ten nápad s robotickými dinosaury líbí,” řekl Hulst s úlevou.

Podle všeho autoři v takovou odezvu ani nedoufali. Původně se dokonce prý v Guerrilla Games obávali, že lidé uniklé koncepty odsoudí, když nebudou znát více podrobností a celou vizi hry. To se ale naštěstí nestalo.

Zdroj: GamesRadar

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877159
Dominik Nečesánek napsal 17. 8. 2015 v 16.18

Tesim se

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 17. 8. 2015 v 13.17

Celou dobu jsem přemýšlel, co mi Horizon připomíná. Tedy alespoň svým zasazením. Je to ENSLAVED od Ninja theory. http://www.hrej.cz/recenze/enslaved-329…
Doporučuju všem, kteří nehráli - je to celkem opomíjená hra.

Nahlásit nevhodný obsah