Lunafreya hvězdou traileru k FFXV

17. září 2015 13:00 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (4)

Final Fantasy XV se připomíná nově sestříhaným trailerem Dawn, který původně vyšel minulý měsíc při Gamescomu. Nová verze nazvaná Dawn 2.0 se více soustředí na postavu Lunafreyi a události, které se staly 15 let před dějem FF XV.

Flashbacky do minulosti se týkají nejen Noctise, jenž jako klučík sedí v náruči svého otce, ale i Lunafreyi, kterou vidíme jako mladou dívku v nebezpečné situaci. V přítomnosti však Lunafreya ani v hledáčků několika ozbrojených vojáků nejeví známky strachu a hlaveň ledabyle odstrčí.

Druhý sestřih zřejmě vznikl v reakci na pobouření některých fanoušků hry (především na Tumblru), kterým se nelíbilo zobrazení Lunafreyi v původním traileru.

Šéf vývoje Final Fantasy XV Hadžime Tabata dříve prozradil, že můžeme očekávat jistou romanci mezi Lunafreyou a Noctisem, ale že nepůjde o žádný typický milostný příběh.

Společně s trailerem vydali vývojáři pětici screenshotů, ke kterým přidali anglický popisek vždy nastiňující situaci. Dozvídáme se tak, že Lunafreya, celým titulem Lady Lunaferya z Tenebrae, je ve hře známá jako Vědma (Oracle) a pravidelně komunikuje s bohy. Proto se asi dostane do hledáčku agresivního impéria, které chce převzít vládu nad sousedními zeměmi, včetně Tenebrae.

Na Tokyo Game Show bychom se měli také měli dočkat předvedení rybaření a jízdy na chocobech, na které lákají další screenshoty. Prohlédněte si je v galérii.

Datum vydání se tvůrci chystají oznámit na speciální akci, která proběhne příští rok v březnu.

Zdroj: Nova Crystallis

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20872817
stul.drabik napsal 18. 9. 2015 v 16.21

Já sice hraju 13 díl ale,taky to nechápu.Bych to upustil asi po 2 dílech.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 17. 9. 2015 v 17.15

vokser: Tak třeba Fifa má dílů ještě víc, tam taky nechápeš, jak to ještě někdo může hrát?

Nahlásit nevhodný obsah

20860016
Vojta Dřevíkovský napsal 17. 9. 2015 v 16.37

vokser: Povídání o Final Fantasy by bylo nadlouho, ostatně se můžeš podívat na náš vidcast o této značce - http://www.hrej.cz/tv/hrej-tv-vidcast-3…

Nicméně jednotlivé díly na sebe většinou vůbec nenavazují a často se spíše jedná o rozdílná RPG s podobnými motivy. Spíše než o sérii bychom se o FF měli bavit jako o značce, která by měla svým hrám zajišťovat jistou kvalitu. Že tomu tak v případě her z XIII nebylo, to je zase jiná věc.

Nahlásit nevhodný obsah

20857741
vokser napsal 17. 9. 2015 v 15.55

Vím že budu nejspíš idiot proto že absolutně nevím o co v téhle sérii jde ale nechápu že po 15 dílech tuhle hru ještě někdo hraje

Nahlásit nevhodný obsah