Final Fantasy XV možná vyjde i na PC

3. únor 2016 11:38 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (4)

Square Enix v posledních letech portuje starší díly RPG série Final Fantasy na PC. I díly, které dříve konzole nikdy neopustily, se postupně objevují na Steamu, často však s několikaletým zpožděním. Situace ohledně Final Fantasy XV by však mohla být zcela jiná... Alespoň to tak naznačují informace, které odhalil uživatel KupoNut z NeoGAFu.

V kódu stránky akce Final Fantasy XV: Uncovered, na které se na konci března odhalí mimo jiné i datum vydání hry, objevil KupoNut náznak vydání hry na Steamu.

Square Enix se k objevu nevyjádřil, ale již stačil kód upravit a zmínky o Steamu a PC z něj zmizely. Je možné, že pro stránku byl zkrátka použitý kód z jiného projektu - údajně je podobný tomu z webu Rise of the Tomb Raider - možná se tedy jednalo o omyl, ale možná také ne.

Zatím poslední Final Fantasy, které na Steamu vyšlo, bylo Lightning Returns: Final Fantasy XIII, které zažilo svoji PC premiéru na začátku prosince a na obzoru čeká Final Fantasy IX, které by mělo brzy vyjít nejen na Steamu, ale i ve verzi pro mobilní zařízení. Trend naznačuje, že by se vydání na počítačích měl dočkat i zatím poslední díl, otázkou jen zůstává, zda vyjde společně s verzemi pro konzole, či až poté.

Zdroj: NeoGAF

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 4. 2. 2016 v 09.25

Mitsurugi: S Vaanem máš recht - On vůbec příběh FFXII není nic světoborného, na druhou stranu ustoupil od pedofilních lásek. Ale já miloval ty souboje, gambity, levelování, styl (vagrant story) grafiky. Dokázal jsem hodiny jenom equipovat postavy a měnit gambity a partu dokad nebyl stav pro daný dungeon/část hry ideální. Dodnes jí tak jednou měsíčně na hoďku dvě pustím na emulátoru v HD vypadá FFXII skvěle. Chci se dostat dál, no ale na PS2 jsem v tom strávil kolem 400 hodin, tak už to není tak jednoduché :)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 3. 2. 2016 v 14.48

Ocelotr2.0: Vzpomínám, jenom škoda, že jsem tehdy netušil, že bude existovat nepřímá úměrnost mezi kvalitou grafiky a kvalitou hratelnosti a příběhu (tímto zdravím FFXIII sérii).

U FFXII jsem dodnes nepochopil, co tam vůbec dělá Vaan. Příběh by bez něj byl úplně stejný. Přijde mi, že jediný jeho účel je, aby se jako debil ptal na každou kravinu a hráč tak věděl o co jde :D

Editováno: 3. 02. 2016 v 14.52

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 3. 2. 2016 v 12.32

Samozřejmě že vyjde.
Ta hra stála určitě víc prachů než GTAV a METAL GEAR SOLID V dohromady. A Square Enix si nemůže dovolit ignorovat jednu z majoritních platforem. Ostatně - všechny ostatní díly kromě FFX (tím si nejsem jistý) a FFXII na PC oficiálně vyšly, tak proč by měl být nejdražší díl Final Fantasy vyjímkou. Tahle hra potřebuje každého hráče na zaplacení svých účtů, protože ruku na srdce - 10 let vývoje je 10 let vývoje. Neberte to jako negativum, Final Fantasy já osobně miluji a má nenehraditelné místo v mém srdci a obdivuji SQUARE ENIX za to, že je ochoten tak dlouho vyvíjet hru. Každá jiná firma by už hru dávno skrečovala.

P.S. Final Fantasy XII měla podobný osud, byla 7 let ve vývoji, Yasumiho Matsuno to skoro stálo život (skončil v nemocnici se syndromem absolutního vyčerpání) a já ji dodnes považuji za jednu z nejlepších her. Určitě je v mém TOP5. Můžete s tím nesouhlasit, můžete se o tom přít, ale to je to jediné, co s tím můžete dělat :).

P.S.2. bude časová exkluzivita pro konzole. Minimálně proto, že byla původně slibována jako FF vs. XIII pro konzoli od SONY.

P.S.3 Vzpomínáte si, když jsme obdivně koukali na intra a animace Final Fantasy, a říkali si: Až jednoho dne budou takhle vypadat hry ....... no a ony začínají vypadat ještě lépe :)

Editováno: 3. 02. 2016 v 13.50

Nahlásit nevhodný obsah