Další demo Final Fantasy XV nečekejte

4. duben 2016 11:19 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (6)

Možná se vám snové Platinum Demo líbí, možná ne, ale s nejvyšší pravděpodobností se jedná o poslední ochutnávku Final Fantasy XV před tím, než hra v konečné podobě 30. září vyjde. Prohlásil to šéf vývoje Hadžime Tabata v rozhovoru s japonským magazínem Dengeki.

Hratelná ukázka s malým Noctisem byla prý poskládaná během dvou měsíců z prvků téměř připravených pro finální hru. To vysvětluje, proč demo nabízí možnosti ovládat denní dobu a počasí a vyzkoušet si tak, co hra dokáže renderovat v reálném čase. Také to vysvětluje mizernou optimalizaci, plynulost hry a grafiku, která neodpovídá tomu, co jsme mohli vidět v trailerech.

Demo běží ve stejné verzi na PlayStationu 4 a Xboxu One, ale finální verze hry bude už optimalizovaná pro každou konzoli zvlášť. Mezi konzolemi by tak neměl být takový propastný rozdíl v grafice, jako tomu je v demoverzi.

Na druhou stranu vývojáři zatím nemají žádné plány ohledně aktualizování Platinum Dema tak, jako tomu bylo v případě Episode Duscae. Ta sice také původně měla vyjít samostatně a nakonec se dočkala verze 2.0, nicméně Tabata řekl, že tvorba dema zabírá mnoho času, který nyní chtějí věnovat samotné hře.

Nakonec se šéf vývoje podělil o plány na DLC. Final Fantasy XV by mělo dostat rozšíření jak zdarma tak i placená, ale prozatím se vývojáři nedohodli na jejich obsahu. Cílem DLC bude přimět hráče, aby hru hráli déle, ale zatím neví přesně čím. Tabata zvažuje extra příběh, takový vedlejší příběh ve stylu Episode Duscae, ale nic není rozhodnuto.

Zdroj: Nova Crystallis

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20884991
Lex_ napsal 5. 4. 2016 v 14.58

Takovou sekanou sem na konzolích dlouho neviděl, no radši se vrátím ke hraní FF na PC

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 5. 4. 2016 v 14.12

Tsusaku: Aha. Díky :-) Teprve dnes jsem se dostal ke článku kde bylo řečeno, že běží FF na Xbox hůře, takže mi tento článek nedával smysl.

Nahlásit nevhodný obsah

20874167
fortrens napsal 5. 4. 2016 v 07.33

miskufkosvk: Jde vidět, že jsi jen podělaný hater, protože to píšeš v každém příspěvku o FFXV :))

Nahlásit nevhodný obsah

20881596
miskufkosvk napsal 5. 4. 2016 v 00.45

Ta grafika je strasne hnusna rozmazane pozadia noestra otras

Nahlásit nevhodný obsah

20847733
Tsusaku napsal 4. 4. 2016 v 16.29

JMBounce: Bezi ve stejne verzi a proto to jede na XOne hure, protoze je slabsi. Finalni verze pak bude upravena pro kazdou konzoli zvlast a proto tam nebudou muset byt takove rozdily.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 4. 4. 2016 v 13.15

"Demo běží ve stejné verzi na PlayStationu 4 a Xboxu One, ale finální verze hry bude už optimalizovaná pro každou konzoli zvlášť. Mezi konzolemi by tak neměl být takový propastný rozdíl v grafice, jako tomu je v demoverzi."

Nerozporuje si to? Demo běží v první větě stejně, ale ve druhé větě je v demech rozdíl který ve finální verzi hry nebude. Prosím o vysvětlení. Je možný, že mi to po pracovně vytíženém dni nemyslí :-)

Nahlásit nevhodný obsah