Komerční využití Minecraftu je tabu

1. červen 2016 09:44 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Pokud jste plánovali využít nekonečnou variabilitu světa Minecraftu k vlastnímu obohacení, máte smůlu. Firma Mojang, tvůrce populárního kostičkového světa do budoucna zakáže promování cizích produktů skrz svou hru.

„Chceme posílit a podpořit svou komunitu v jejich snaze vydělat peníze svou kreativitou, ale nelíbí se nám, když se prodej a reklama nesouvisejícího produktu stane jediným smyslem modu nebo serveru pro Minecraft,“ uvedl Owen Hill, jeden z vedoucích zaměstnanců Mojangu. Primárně se toto omezení má týkat například filmů nebo hudebních skupin, které si z Minecraftu tvoří snadnou platformu pro svou propagaci. Jedním dechem je ale nutno dodat, že se jedná pouze o komerční využití. Pokud chcete jen vzát hold své oblíbené restauraci nebo třeba televiznímu seriálu, je to úplně v pořádku. Nová pravidla se vztahují jen na firmy a organizace, které svou tvorbu v Minecraftu omezují jen na prodej a propagaci svých záležitostí.

Zdroj: Gamingbolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 1. 6. 2016 v 15.58

Komerční využití Minecraftu je tabu ........ do doby než se za to začnou platit Microsoftu těžký prachy. A to si pište, že už hlavouni MS určitě špekulujou. Nikdy není na škodu když si firma o nějakej ten bilión polepší, že :).

Nahlásit nevhodný obsah