Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Kodžima prozradil více o své nové hře

14. červen 2016 16:53 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (4)

Pojďme se blíže podívat na novou hru, kterou na konferenci Sony slavnostně představil Hideo Kodžima, a zrekapitulovat si, co vše o ní dosud víme. Jmenuje se Death Stranding a jde o výsledek spolupráce nového Kodžimova studia a Sony.

Představený trailer ponechává velký prostor naší vlastní fantazii a interpretaci. O hře samotné toho však mnoho neprozradil. Rozhodně to ale vypadá jako něco v Kodžimově velkolepém filmovém stylu. Jméno hry odkazuje na jev, kdy se mořští tvorové jako velryby z neznámých příčin vydají k pobřeží, kde uvíznou a hynou. Hlavnímu hrdinovi, jehož jméno zatím Kodžima neprozradil, propůjčil hlas i podobu herec Norman Reedus známý ze seriálu The Walking Dead. Ten měl ostatně úlohu protagonisty zastávat už v případě zrušeného pokračování série Silent Hill od Kodžimy.

Pokud si Kodžima přeje, aby hráči o jeho novince čile spekulovali, jak říká, jistě má radost z toho, co se na internetu děje, protože fanoušci se předhání v tom, kdo si všimne více zajímavostí a rozpozná více možných náznaků. S jistotou trailer potvrdil, že na vývoji Death Stranding se podílí hlavní architekt konzole PS4 Mark Cerny.

Předpokládá se, že hra vyjde prvně na konzoli PlayStation (snad ještě PS4) a až poté se objeví na PC. V rozhovoru s Geoffem Keighleym se pak Kodžima na YouTube Live podělil o další maličkosti. Třeba prozradil, že do vývoje není na rozdíl od Silent Hills nijak zapojen slavný režisér Guillermo del Toro a hra nakonec nemá mít nic společného ani s maskotem studia jménem Ludens, jak se před časem rovněž hojně spekulovalo.

Z rozhovoru také vyplynulo, že si ještě Kodžima nevybral engine pro svoji novinku, ale má už několik vhodných kandidátů. Hra bude obsahovat mnoho akčních prvků a po několika hodinách si mají hráči uvědomit, že je Death Stranding jiným titulem, než jaký předtím hráli. Zasazení hry zůstává tajemstvím a podle hlavního designéra to bude nějaký čas trvat, než si ji vyzkoušíme.

Zdroj: DualShockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874995
salvator2.0 napsal 15. 6. 2016 v 23.18

Ukazovat trailer na hru co nemá ani zatím jasno, na jaké technologií pojede je podle mě nesmysl. Ono smysl celého toho traileru byl totiž jen ten, aby si Sony mohlo na pódiu ukázat Kojimu.

Nahlásit nevhodný obsah

20878494
Flois napsal 15. 6. 2016 v 10.01

Snad to nebude duke nukem forever 2. Třeba za 15 let vybere aspon ten engine

Nahlásit nevhodný obsah

20877960
TseruMaru napsal 14. 6. 2016 v 23.20

Hmm.... Kideo Hojimo, co zase kutíš...

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 14. 6. 2016 v 17.06

tak rekne,ze to je realtime render, ale nema engine? tak k cemu cela sranda? kdyz to bude na necem jinym? tady neco nesedi, ne ? :D

Nahlásit nevhodný obsah