Filmové adaptace se dočká i Firewatch

27. září 2016 09:50 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (3)

V jedné ze včerejších novinek jsme se věnovali novému filmovému projektu, který má na stříbrné plátno přenést arkádovou hru Fruit Ninja. Psali jsme i o tom, že se v současnosti s herními adaptacemi roztrhl pytel. Neuplynul skoro ani den a stejný zdroj přináší informace o dalším podobném případu. Tentokrát se ale jedná o titul s mnohem větším příběhovým potenciálem.

The Hollywood Insider přináší zprávu o tom, že produkční společnost Good Universe a vývojáři ze studia Campo Santo hodlají spojit své síly a spolupracovat jak na filmových, tak herních projektech. Jejich cílem je údajně překonat hranici mezi oběma narativními styly. Prvním takovým pokusem bude adaptace úspěšné a kritikou velmi vřele přijaté prvotiny studia Campo Santo, tedy adventury Firewatch.

Zakladatel Campo Santo Sean Vanaman si dosavadní spolupráci s Good Universe pochvaluje: „Když jsme se setkali s Good Universe, byli jsme omráčeni tím, jak dokáží rozpoznat, kultivovat a produkovat neuvěřitelné příběhy. Setkání s lidmi, kteří sdílí stejné hodnoty, je velice vzácné a tvůrčí proces je díky tomu mnohem více vzrušující.“ Podobná slova chvály nachází na druhé straně i spoluzakladatel Good Universe Joe Drake: „Objevování neobyčejných děl je neuvěřitelně vzrušující a tým z Campo Santo si okamžitě získal naše sympatie pro své absolutně okouzlující způsoby vyprávění a úchvatný tvůrčí instinkt.“

Společnost Good Universe produkovala například aktuální horor Smrt ve Tmě. O filmovém zpracování Firewatch se zatím neví prakticky nic, včetně obsazení či plánovaného data premiéry. Bylo by jistě zajímavé, kdyby role protagonistů dostali jejich dabéři z původní hry. Henrymu propůjčil svůj hlas Rich Sommer, nejznámější zřejmě díky své roli v seriálu Šílenci z Manhattanu. Kdyby si nechal narůst vousy a mírně se rozcuchal, dokážeme si ho jako bručouna Henryho snadno představit.

Roli Delilah, tedy Henryho šéfové a zároveň „přítele na telefonu“, ve hře obsarala Cissy Jonesová, která není v herním dabingu žádným nováčkem. Starala se například o hlas Joyce v adventurní sérii Life is Strange, vedlejší role však měla i ve čtvrtém Falloutu, Infamous: First Light nebo Grand Theft Auto 5. Vzhledem k tomu, že Delilah za celou dobu hraní ani jednou nespatříte, nejsou na podobu herečky kladeny zvláštní nároky.

Bude nicméně zajímavé, jakým stylem se autoři s filmovou adaptací popasují. Ačkoli si Firewatch po celou dobu hraní byl schopen udržet velmi působivou a tísnivou atmosféru, ke konci ztratilo vyprávění nit a nedokázalo nabídnout uspokojivé vyvrcholení. Zůstává tedy otázka, zda bude film herní události přesně kopírovat, nebo se jimi jen volně inspiruje a nabídne vlastní pojetí. Tak či tak, na výsledek si ještě nějaký ten čas počkáme.

 

Zdroj: The Hollywood Reporter

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20836016
Khalashnikovf napsal 27. 9. 2016 v 11.32

Nějak nevim jak natáhnout dvouhodinovou hru na 1,5 hodiny film? Samotná hra je takovej film, krásnej.

Nahlásit nevhodný obsah

20875790
g2664065 napsal 27. 9. 2016 v 11.17

A do kina se dá zajít na Sedm statečných, prakticky je hollywood na dně, bez nápadů, bez odvahy, ještě že je ta miliarda jiných dobrých filmů již natočena.

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 27. 9. 2016 v 10.23

Už i malé hry od indie vývojářů dostávají filmové adaptace?!

Nahlásit nevhodný obsah