For Honor nebude mít slibovaný split-screen

5. říjen 2016 15:26 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Možná vás překvapí, že pro For Honor se plánoval lokální multiplayer. Tradiční split-screen, neboli technika rozdělené obrazovky, na níž může hrát více hráčů najednou, měl být až donedávna plnohodnotnou součástí hry. Alespoň do doby, než vývojáři řekli, že od této myšlenky ustupují.

„Tento týden jsme se rozhodli, že split-screen ve hře nakonec nebude,“ řekl producent hry Stephane Cardin. Ačkoliv se jedná o prvek, který pomalu ale jistě z nových her vymírá, doufali jsme, že For Honor bude spolu se čtvrtými Gearsy vlaštovkami, které leccos změní. Jenže jedna z vlaštovek se obrací a tak po nějaké herní renesanci můžeme volat dál.

Důvod je prostý: „Byl to prvek, pro který jsme se nadchli, ale když se podíváme na to, jakou péči musíme vložit do online co-opu, museli jsme udělat nějaké rozhodnutí, abychom mohli vytvořit titul hodný AAA označení a abychom vám jednoduše zprostředkovali ten nejlepší zážitek,“ pokračoval Cardin.

Já nevím, jak vás, ale my v redakci se shodujeme na tom, že na gaučovou kooperaci nic nemá. Ta po síti má možná grafiku bez kompromisů, ale ta bezprostřednost hraní chybí. Sami jsme zvědaví, který titul přijde v budoucnu s touto funkcionalitou, protože dnes aby člověk pohledal a v budoucnu snad ještě víc. Už se nemůžeme spolehnout ani žádné závody!

Zdroj: Game Revolution

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20884991
Lex_ napsal 6. 10. 2016 v 14.49

No a pak se máš divit, proč ty hry dneska stojej zahovno, když mám ti vývojáři dávají stále míň a míň...

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 6. 10. 2016 v 08.04

Přesně tak gauč je gauč. Anebo oboje. Takovej BATTLEBORN zvládá split-screen i online zároveň. Takže můžete s kámošem na gauči masit ostatní. Stejně tak BORDERLANDS. Vypadá to, že GEARBOX nemá s split-screenem sebemenší problém.

P.s. Ale jsou to celkem graficky hezký Dynasty Warriors.

Editováno: 6. 10. 2016 v 08.08

Nahlásit nevhodný obsah