Final Fantasy XV bude na XO umět HDR

7. říjen 2016 17:01 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Po drobném odkladu vyjde Final Fantasy XV až 29. listopadu, dorazí však v technicky velmi vyspělé formě a může za to snad právě i onen čas navíc. Hra tak bude od prvního dne podporovat PS4 Pro (byť zde nejsou konkrétní specifika známá) a dnes se také od Phila Spencera dozvídáme i to, že na Xbox One S bude hra rovněž okamžitě s vydáním podporovat i HDR.

O výhodách technologie High Dynamic Range jsme blíže psali ve článku o přínosech PS4 Pro, teď už si jen připomeňme, že se jedná o technologii přinášející jasnější barvy i živější obraz. Ovšem pouze na obrazovkách, jež tuto podporou této technologie disponují. Co se konzolí týče, tak tam HDR umí díky novému firmwaru stávající PS4 a bude tomu tak i u PS4 Pro, v případě konkurence je podpora HDR přítomná pouze u Xbox One S a pochopitelně i u plánované silnější verze konzole, jež vyjde až ke konci příštího roku.

Oznámení přišlo poněkud nečekaně skrze Twitter právě Phila Spencera, na tom stejném místě pak lze narazit také na reakci na fanouška ptajícího se na podporu HDR u stávajících her. K tomu Spencer dodává, že něco takového je spíše nepravděpodobné, protože by světy her často potřebovaly opětovnou návštěvu grafiků. Tím pádem tedy lze spíše očekávat, že to bude považováno za vzácnost. Ne však u novinek – nedávno jsme tak kupříkladu psali o Deus Ex: Mankind Divided, dalšími zástupci her podporujících HDR pak jsou ještě Gears of War 4 (byť jen na Xbox One S) a Forza Horizon 3.

Na přesnou podobu a dopad HDR v případě FFXV si ale počkáme až na listopad, tehdy také uvidíme v akci částečně otevřený svět a kdoví, možná se časem dočkají i hráči na PC. Jedno je však jisté již nyní – Final Fantasy XV bude bez pochyby velkou záležitostí a hrou, kterou již nyní netrpělivě vyhlíží početná hráčská základna série.

Zdroj: GameSpot, Twitter, VG247, SegmentNext, PSU

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20861459
daremes napsal 9. 10. 2016 v 04.40

HDR neznamena nutne lip. Muze to pak vypadat dost kycovite.

Nahlásit nevhodný obsah

8325995
rappix napsal 8. 10. 2016 v 09.18

leco77: PS4 Slim a PS4 Pro mají HDMI 2.0a které HDR podporuje v základu. U původní PS4 je to řešené updatem firmwaru který přidává technologii vyvinutou přímo Dolby a která umí nést HDR metadata i přes starší verzi HDMI 1.4b.

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 7. 10. 2016 v 20.19

Na PS4 vyšel update, který umí HDR na PS4, jenže zatím neexistuje vůbec nic, co by tohle podporovalo a dalo se nějak potvrdit. Ono se stále pořádně neví, jak může PS4 rozjet HDR, když na to nemá potřebné HDMI. U Xbox One S a PS4Pro je HDMI, které podporuje HDR, takže tam to je jasné

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 7. 10. 2016 v 19.23

tak XOS nebo XO? ;)

Nahlásit nevhodný obsah