Death Stranding běží na enginu Decima

4. prosinec 2016 14:21 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (8)

Jedna z palčivých otázek, která nám od oznámení nového projektu Hidea Kodžimy a jeho společnosti Kojima Productions vrtaly hlavou, je engine, na kterém hra poběží. Diskuze se točily okolo celé řady technologií, nyní však už konečně známe odpověď.

Během včerejší tiskové konference v rámci akce PlayStation Experience sice Kodžima oproti našemu očekávání na pódiu nevystoupil, v kalifornském Anaheimu však pořádal přednáškový panel, během kterého k odhalení používaného enginu došlo. Death Stranding nakonec poběží na technologii Decima od nizozemského studia Guerilla Games, který uvidíme například v chystané open world akci Horizon: Zero Dawn, studio na něm však pracuje řadu let a jeho předchozí verze byly použity v celé sérii Killzone nebo v adventurním hororu Until Dawn.

Kodžima si spolupráci s nizozemským studiem velmi pochvaluje. Od první chvíle se při jednání s Guerilla Games cítil velmi dobře a fakt, že dostal zdrojový kód bez toho, aby musel podepsat NDA, jej údajně velmi poctil. Právě enginu prý vděčíme za to, že Death Stranding vypadá tak působivě. Slavný designér navíc opětovně potvrdil, že trailer, který jsme viděli na The Game Awards 2016 je renderování v reálném čase na PS4 Pro. Nebyl by to ale Kodžima, kdyby si k enginu odpustil některé zajímavé konotace. Decima je řecká bohyně porodů, což podle něj úzce souvisí s kreativitou. Zároveň ale slovo Decima v japonštině zní jako Dejima, umělý ostrov, který vznikl poblíž Nagasaki v období Edo. Jedině na tomto místě měli japonští obyvatelé dovoleno obchodovat s holandskými námořníky. Spolupráce s Guerilla Games se tedy zdá jako osudová.

Technologie Decima je podle Kodžimových slov přímo báječná pro otevřené světy. S tím souhlasí i šéf Guerilla Games Hermen Hulst, který říká, že technologie v uplynulých letech prožila značný posun, aby byla schopná zvládat současné projekty. Decima není pouhý renderovací nástroj, zvládá umělou inteligenci, fyziku a obsahuje veškeré potřebné nástroje pro tvorbu světa. Připomeňme jen, že v souvislosti s Death Stranding se v minulosti spekulovalo o celé řadě technologií first party vývojářů Sony, jako jsou enginy, pohánějící poslední Infamous, Uncharted nebo chystaného Spidermana od studia Insomniac.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 5. 12. 2016 v 10.45

V brněnském studiu Vatra se před čtyřmi lety dělalo pro Konami na prototypu hry, která se pak nikdy nerealizovala. Prvotní koncept navrhl Kojima, dále ho rozpracovával jeden japonský designer. Bylo to v mnoha ohledech hodně podobné tomu, co se teď prezentuje jako Death Stranding, i když gameplay Kojima ještě neukázal. Ale kdo ví, co všechno od původního konceptu změnil.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 4. 12. 2016 v 22.20

nevím jak osudová se spolupráce jeví, ale podle toho rozhovoru to vypadalo, že to jméno Decima cíleně vybrali právě i podle toho ostrovu, ne tedy naopak, že by to bylo čirá náhoda ..

pokud by někdo chtěl vidět, video z celého rozhovoru je tady:
https://www.youtube.com/watch?v=nhgwoJ5CYOI

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 4. 12. 2016 v 19.59

martas: Taky se těším na Mass Effect, ale tohle vypadá daleko zajímavěji a bůh ví o co tam půjde.
Myslím že tvé teorie nemusí vyjít pokud tedy nejsi vědma :D.

Editováno: 4. 12. 2016 v 20.00

Nahlásit nevhodný obsah

20876970
martas napsal 4. 12. 2016 v 19.50

Verdikt víc se těším na Mass Effect jenž bude "rozumnou" RPG, Sci-fi, akcí tohle bude konspirační maglajz hodno nejlepších teoretiků občanských združení hledání mimozemšťanů, jety-ho, vládních spiknutí a super-tajných organizací napříč celou Amerikou.

Editováno: 4. 12. 2016 v 19.50

Nahlásit nevhodný obsah

20876970
martas napsal 4. 12. 2016 v 19.29

Myslím že to bude dost připomínat MGS očekávám z trailerů zápletku stylu svět začíná ovládat nanotechnologickým slizem infikovaná armáda a technologie řízena společenstvem ne tak úplně lidí s cílem přetvořit svět v studené místo fungující jako hodinový mechanizmus a to dítě co se tam furt ukazuje je jedinec se schopností bud odolávat nebo přímo likvidovat (ovládnout) tento nanovyrus a je jedinou nadějí odporu a "Dernel" je bud otec nebo pokusný králík imunní díky spojení s dítětem a bude ho hledat a cíl bude dítě předat nějakému "odboji".

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 4. 12. 2016 v 18.33

To zní epesně. Tady jsou kdyžtak zmíněný všechny možný detaily z traileru http://www.youtube.com/watch?v=EraAPEUa…

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 4. 12. 2016 v 17.06

Absolutně dokonalé video. Rozhodně to nejzajímavější, co jsem za posledních X let viděl... pro mě podtržená jednička a Kojimovi naprosto důvěřuji.

Nahlásit nevhodný obsah

20877390
Strejda Phil napsal 4. 12. 2016 v 16.45

Ten trailer je jedno velké WTF.

Nahlásit nevhodný obsah