Firewatch si pořídilo přes jeden milion hráčů

4. leden 2017 16:29 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Campo Santo, studio založené teprve před třemi lety v kalifornském San Franciscu čtveřicí Seanem Vanamanem, Jakem Rodkinem, Nelsem Andersonem a Olly Mossem, vydalo zkraje roku hru, která po celém světě sbírala ocenění i na jeho konci. Firewatch byl perfektní malou velkou hrou, která zkrátka zabodovala.

Na to, že se jedná o první hru studia, které čítá všeho všudy 11 zaměstnanců, si vysloužila nebývalý ohlas. Pozitivní recenze se ruku v ruce nesly se zájmem hráčů. Těsně před koncem roku Firewatch zabodoval kromě naší INVAZE i jinak, překonal totiž jeden zásadní milník – první milion prodaných kusů.

Novinkou se dnes na Twitteru pochlubili samotní vývojáři. Firewatch nejprve vyšel na PC a PlayStationu 4, později se dočkali i majitelé Xboxu One. Podle Steam Spy se majitelé PC verze podílí na celkovém součtu největší částí, a to konkrétně nadpoloviční většinou. Fyzicky hra vyšla v limitovaném počtu pouze na PS4.

Jak vývojáři v minulosti přiznali, hned v prvním měsíci zaznamenali boom, když si hru pořídilo půl milion hráčů. Evidentně jejich první vydané hře v závěru roku pomohl i fakt, že se pravidelně umísťovala v nominacích na ceny nejlepších her loňské sezóny. A to i u nás.

Úspěch samotné hry naznačuje i fakt, že se připravuje film na motivy hry v produkci společnosti Good Universe. Nakolik se bude držet příběhu Henryho a Delilah a zda taková kombinace bude fungovat, ale prozatím není zřejmé.  

Zdroj: GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20860885
Corvus von Corax napsal 5. 1. 2017 v 15.24

Já za plnou palbu na PC ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20884024
rudej had napsal 5. 1. 2017 v 09.48

Taky jí určitě pomohly vánoční slevy :) Jak na Steamu tak na PS4. Třeba já jsem si jí ve vánoční akci na PS4 koupil.

Nahlásit nevhodný obsah