Podívejte se na velikost mapy Horizonu: ZD

2. únor 2017 18:11 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (5)

Horizon: Zero Dawn je pro mnohé majitele PlayStation 4 jedním z nejočekávanějších titulů letošního roku. Dobrodružství rusovlasé dívky Aloy ve světě, který už nepatří lidem, ale obřích robotickým dinosaurům, vychází na počátku března a vývojáři už řádně přikládají pod kotel hypu a neustále nás zásobují novými informacemi. Ta dnešní sice nepochází přímo od nich, to jí ovšem na zajímavosti neubírá.

YouTuber s přezdívkou Meristation ve svém preview hry odhalil kompletní mapu. Ta ovšem později z videa zmizela, byla patrně odstraněna na přání vydavatele. Naštěstí ale všímavý uživatel diskuzního fóra NeoGAF stačil záběry uschovat a vy se tak sami můžete přesvědčit o tom, že svět Horizonu bude skutečně obří. Staré herní pořekadlo sice tvrdí, že na velikosti nezáleží a důležitý je objem (dostupných aktivit), my jsme ale zvědavi i na to, jak rozmanitá prostředí hra nabídne.

Novináři, kteří již měli možnost se hrou strávit nějaký čas, si pochvalují nejen její vizuální kvality, ale také podání příběhu. Aloy i její otec Rost žijí na pokraji kmenové společnosti, ostatní se jich spíše straní a tento fakt má vliv na formování charakteru mladé hrdinky. Svět, v němž se budeme pohybovat, stojí na troskách moderní civilizace, a primitivní lidé, kteří jej obývají, chovají k technologii především nedůvěru. Aloy bude v tomto ohledu jiná a možná si v průběhu hry uvědomí, že právě v technologii leží příležitost posunout společnost na novou úroveň.

Největším lákadlem jsou samozřejmě samotní mechaničtí tvorové, které si Aloy bude moci podmanit v boji, osedlat a používat jako dopravní prostředek. Hra vypadá až neuvěřitelně skvěle a my se už nemůžeme dočkat, až se nám dostane do rukou. Horizon: Zero Dawn vychází 1. března, objednat si jej můžete v e-shopu Xzone.cz.

Zdroj: Gamingbolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20790025
narg napsal 3. 2. 2017 v 17.00

se kouknete na unboxing toho trexe, tam je videt mapa cela a v barve, jsou tam videt 4 druhy prostredi i misto finale

Nahlásit nevhodný obsah

20865015
Kubaxx napsal 3. 2. 2017 v 09.59

Tak az tak velkou mapu jsem nečekal. To je velký + .

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 3. 2. 2017 v 05.55

Primal s robotama a zrzkou v hlavní roli. To ale beru prostě :)

Nahlásit nevhodný obsah

20878919
Tom11 napsal 2. 2. 2017 v 23.31

porad z toho mam pocit mizernyho far cry od ubisoftu, protoze vic random ikonek na mape = lepsi hra, jak to tak vypada...

Nahlásit nevhodný obsah

20880288
CheeStR napsal 2. 2. 2017 v 20.16

Zatím mi to připomíná mapu údolí Oros, kolem mapy velké nepřístupné hory. Ty bíle zvířata jsou místa loviště, ty zelené domečky jsou tábory k obsazení a ten žlutý kruh ? vedlejší náhodná mise jako je záchrana nebo náhodný střet :)

Nahlásit nevhodný obsah