Vývojáři Horizonu představují hrdinku

13. únor 2017 17:13 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (6)

Horizon: Zero Dawn je pro mnohé majitele konzole PlayStation 4 jedním z nejočekávanějších titulů letošního roku. A musíme přiznat, že i my jsme hodně zvědavi, jak moc se nizozemskému studiu Guerilla Games podaří přechod od lineárních stříleček série Killzone k masivnímu, živoucímu otevřenému světu Horizonu. V novém vývojářském deníčku na PlayStation Blogu vývojáři hovoří o tvorbě hlavní hrdinky hry, zrzky Aloy.

„Na počátečních konceptech byla mladá lovkyně s rudými vlasy. A jeden konkrétní obrázek ji zabírá sedící na kopci s pohledem upřeným do údolí s prastarými ruinami. Bylo to, jako by z toho obrazu vystoupila a sama se přihlásila o hlavní roli v této hře,“ říká hlavní scénárista John Gonzales. Dá se tedy říci, že, podobně jako v případě mnoha dalších postav, které se staly ikonami herního průmyslu, nebyla Aloy vytvořena, ale objevena.

I přesto, že se Horizon ještě ani nedostal do obchodů a o hře samotné víme teprve od června 2015, Aloy už si získala i značnou popularitu v cosplay komunitě. Nejde jen o hlavní postavu hry, vývojáři z Guerilla Games ji vnímají jako jeden za tří pilířů, na kterých Horizon: Zero Dawn stojí. Dalšími dvěma jsou pak krásná a bohatá příroda a samozřejmě i mechaničtí tvorové, kteří se po světě prohánějí.

Na počátku projektu vývojáři ještě nevěděli, jaká pravidla hra nastaví, na zmíněných pilířích hodně záleželo. Okamžitě bylo jasné, že Aloy musí být pružná a sebejistá, bojový systém a stealth mechanismy nesměly mít jedinou chybičku. Pro osobnost je také velice zásadní hlas. Ten Aloy propůjčila herečka Ashly Burch, několikanásobně nominovaná na ceny Emmy a BAFTA. Vývojáři si pochvalují, že v Ashly našli hlas, který potrhuje tři hlavní kvality hlavní hrdinky.

„Předně je to její neuvěřitelná tvrdost a odvaha, která okamžitě okolí ukáže, aby si s Aloy nikdo nezahrával. Následně je to ale i její inteligence a mazanost. Třetím, rovněž nepostradatelným aspektem je pk její zranitelnost a špatné zážitky z dospívání, kdy přežívala na okraji kmenového společenství.

Kromě hlasu a charakteristik, které Aloy poskytli tvůrci, to ale bude i samotný hráč, který dotvoří její charakter. V průběhu vzpomínkových flashbacků budete mít na výběr z několika rozhodnutí, které vám pomohou určit, jaká zrovna vaše Aloy vlastně je. Autoři hry si slibují, že samotná hlavní postava bude jednou z nejsilnějších vzpomínek, jaké si hráči z Horizonu odnesou. Ambice jim rozhodně nechybí a o své hrdince hovoří v superlativech. My se o jejích kvalitách budeme moci přesvědčit už 1. března.

Zdroj: PlayStation Blog

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20896522
RomiDush napsal 17. 2. 2017 v 13.33

Masarkavtrenyrkach: Mrknu na to, díky za typ, o téhle hře jsem nevěděl :)

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 14. 2. 2017 v 22.09

Masarkavtrenyrkach: super a zároveň nedocenená hra od borcov z Ninja Theory, od ktorých už sa neviem dočkať Hellblade...

Inak na Horizon som zvedavý a teším sa, ale takisto mám trochu obavy z možného stereotypu a takej nejakej prázdnoty. Mám odohrané všetky Killzony a tá séria ma baví, hlavne svojou temnou atmosférou, s ktorou v dvojke excelovala, ale zároveň mám obavu, či Guerilla Games ten svet v Horizon dokážu ozaj naplniť zmysluplným a dostatočne zaujímavým obsahom.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 14. 2. 2017 v 11.23

RomiDush: Například Enslaved -- post-apokalyptický svět, hodně vegetace, velká mechanická monstra. http://www.youtube.com/watch?v=vE-e6o1B…

Nahlásit nevhodný obsah

20896522
RomiDush napsal 14. 2. 2017 v 08.36

Limitku mám předobjednanou už skoro tři čtvrtě roku a nemůžu se dočkat hry samotné, ale pořád ve mě je to semínko skepse, že to nedopadne dobře. Nadšení to ale přehlušilo, prostě se těším. Už jen ten nápad s mecha-dinosaury v post-apo světě, který vypadá jako z doby kamenné je originální (opravte mě, jestli už někde byli, osobně jsem je ale nezaznamenal). Jen ať to není stereotyp jako Mafia III...

Nahlásit nevhodný obsah

20877398
Jay7485 napsal 14. 2. 2017 v 08.22

... Proklínám exkluzivky....

Nahlásit nevhodný obsah

20879588
Orochi napsal 14. 2. 2017 v 06.15

Limitka bude ,takže už sa neviem dočkať 1 března :)

Nahlásit nevhodný obsah