Pokračování Horizonu možná bude bez Aloy

20. únor 2017 17:22 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

A ještě jednu o Horizonu! Dnes v devět hodin ráno padlo embargo na psanou recenzi, a ve stejný čas jsme ji vydali i my. Na vysílání si ale budete muset počkat ze stejného důvodu minimálně do příštího pondělí, kdy se Pavel zhostí Aloy a proběhne se po zemi, kterou obývají robodinosauři. V prvním díle poprvé, a možná naposledy.

Ačkoliv jsme v minulosti několikrát zmiňovali, že má Horizon velký potenciál stát se vlajkovou značkou PlayStationu a zařadit se po bok Uncharted, The Last of Us nebo třeba Crashe Bandicoota, jinými slovy že má i podle samotných tvůrců šanci na pokračování, možná, že už se nebude týkat samotné Aloy. Ne přímo. Magazínu Gamereactor to řekla producentka studia Guerrilla Angela Gillespie.

Zrzatá Aloy se možná bude v Horizonu vyskytovat i tak, ale její roli by v pokračování mohli převzít jiní. Producentka k tomu říká: „Myslím, že Aloy bude vždy součástí Horizonu Zero Dawn, ale jistě uvidíte, ve hře je spousta postav a kmenů, ta hra má vlastní bohatou historii. Strávili jsme roky vyvíjením těchto kmenů, a tak je určitá možnost zhostit se i jiné postavy. Ale Aloy vždycky zůstane součástí tohoto světa.“

Pokud – a raději zdůrazňujeme slovíčko pokud – se tak stane, bude zajímavé sledovat, jak by se komunita s touto změnou vyrovnala. Aloy se stala ještě dlouhou dobu před vydáním populární a přímo ikonickou postavou, několik cosplayerek se ihned jalo vytvářet její napodobeninu, a jak samotní vývojáři říkají, právě Aloy je jedním z pilířů, na kterých celá hra stojí.

Její vývoj a vývoj jejího charakteru si v recenzi pochvaluje i Pavel a vývojářům souhlasně přitakává, že v tvrzení o určitých stěžejních pilířích opravdu nelhali. Nizozemští tvůrci by tedy museli použít postavu také se zajímavou historií a s určitým charakterem, který by mohli prostřednictvím hry nadále rozvíjet, aby hra fungovala i podruhé. To už se jim ale nemusí povést tak jako s Aloy.

Zdroj: Gamereactor

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20859314
h4nsasjks napsal 21. 2. 2017 v 15.43

daremes: Spíš to nevyšlo... To je na tom nejvtipnější... Pokračování bude možná bez... Bez hlavní postavy, kterou znají zatím jen recenzenti... :D

Nahlásit nevhodný obsah

20861459
daremes napsal 21. 2. 2017 v 15.03

Achjo, sotva to vyslo a uz to vypada, ze z toho bude dalsi fabrika na genericka pokracovani. Chapu, ze se jim nechce zase vymyslet neco noveho, ale je to nuda.

Nahlásit nevhodný obsah

20863689
tuter napsal 21. 2. 2017 v 09.03

Taky mi to přijde přehnaný, psát něco takovýho ještě před vydáním hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 21. 2. 2017 v 08.44

To je síce pekné vedieť, ale týždeň pred releasom a pred možnosťou si to zahrať a zažiť jej charakter a celkovo ako je tá postava napísaná a zapadá do príbehu, mi táto správa príde dosť zbytočná. Vlastne mi príde povrchné hneď všetko cosplayovať a cvrkať si do gatí hneď len na základe výzoru a outfitu a ešte daný titul ani nemať zahraný. Toto ide úplne mimo mňa a vlastne tomu ani nerozumiem... Ale neodsudzujem to, len mi to príde zvláštne a trochu povrchné sa tak upínať na nejakú postavu a byť z nej hotový ešte predtým, ako ju a jej charakter vôbec spoznám v danej hre.

Nahlásit nevhodný obsah