Podívejte, jak by mohlo vypadat FF15 na PC

3. březen 2017 12:07 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (6)

Už včera jsme psali, že se na GDC 2017 prezentovalo technické demo Final Fantasy XV na PC. Dnes se konečně můžeme podívat na to, jak zmíněné video vypadalo, protože původně byly k dispozici jen nepříliš kvalitní obrázky.

Společnost Square Enix zveřejnila na svém oficiálním kanálu na YouTube skoro tříminutové video, které na akci předvedl vedoucí celého projektu Hadžime Tabata. I když PC verze stále nebyla oficiálně potvrzena, množí se indicie, že na ni skutečně dojde a tým si nehraje s touto platformou jen tak ze zvědavosti.

Vývojáři ze Square Enix se spojil se společností Nvidia, aby z enginu Luminous Studio ve verzi Pro vytáhli naprosté maximum. Technický prototyp demonstruje, čeho je možné na výkonném PC s touto technologií dosáhnout. Kromě lepší grafiky se ale ve videu objevuje i několik drobností, které byste v původní hře nyní hledali marně. Jedná se zcela jistě o různé experimenty. Video bylo pořízeno s pomocí grafické karty GeForce GTX 1080 Ti.

Tabata opakovaně při různých příležitostech zdůrazňoval, že on sám by si PC verzi moc přál, ale momentálně není stoprocentně jistá. V minulosti například prohlásil, že by rád zkusil vývoj na PC, protože by to mohlo přinést unikátní funkce jako vytváření vlastních questů nebo dokonce podporu modifikací, které by mohly hru výrazně proměnit.

Už dříve také Tabata zmínil, že potenciální Windows verze by byla tou technicky nejpokročilejší a nabídla by zpracování, které není momentálně možné na stávajících konzolích dosáhnout kvůli jejich hardwarovým omezením. V říjnu 2016 pak prohlásil, že by to jeho týmu pravděpodobně trvalo minimálně celý jeden rok vytvořit takový port, aby stál za to.

Přibližně první dvě třetiny aktuálního videa se věnují jiným aspektům, než je PC verze. Pokud vás zajímají jen výše popsané ukázky a experimenty s novou technologií, přetočte si záznam na čas 1:45. Za pozornost stojí terénní verze auta, zpracování trávy nebo třeba hustá kočičí srst.

Zdroj: DualShockers, VG247, GameSpot, GamingBolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20861459
daremes napsal 3. 3. 2017 v 16.13

Pokud se to neseka, tak je mi nejake FPS ukradeny. I kdyby stala ta grafika 12000, tak mi to prijde moc na to, aby si clovek na tom hral jen hry. 25000 je uz uplna silenost. Za to si clovek postavi fajn kompik, na kterem mu pobezi uplne vsechno.

Nahlásit nevhodný obsah

20876465
Palmy napsal 3. 3. 2017 v 15.58

Chápu, že Nvidia potřebuje udělat cestu pro zbrusu novou 1080ti, ale to je pořad ta stejná písnička jak v minulých letech. Raději ať se soustředí na výdávání pořádných driverů, které zlepšují výkon a spolupracují s Microsoftem a DirectX12. Obyčejní hráči chcou s high-endovou grafikou na úrovni gtx 1070 (AMD v této úrovní nic nemá bohužel) rostočit 1080p na ultra se vším všady (včetně MSAA). Nebudeme si kupovat GPU za cca 25.000 kvůli 20 FPS navíc :D.

Nahlásit nevhodný obsah

20861459
daremes napsal 3. 3. 2017 v 15.34

skoda, ze me ty japonsky hry a celkova estetika odpuzuji (vsechno je takove skoro pedofilni, neprijde vam?), pac jinak bych si to zahral kvuli te kocce z titulniho obrazku. chodi v te hre s vami jako spolecnik?

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 3. 3. 2017 v 14.57

A o tom to je. Bude to vypadat líp, hrát se to bude pořád stejně.
Ale když už si někdo koupí 1080 nebo dokonce 1080Ti, tak mu přeji, ať to může nakrmit nějakým pořádným spektáklem - za ty prachy...

Nahlásit nevhodný obsah