Producent Horizonu o ovládání robozvířat

9. březen 2017 09:44 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (7)

Horizon Zero Dawn je už týden na světě a hra se prakticky okamžitě stala masivním hitem. Příběh mladé lovkyně Aloy ve světě, který přišel po tom našem a přinesl s sebou nové nebezpečí v podobě robotických zvířat, chytnul za srdce i nás. Pokud už s Horizonem máte nějaké zkušenosti, jistě víte, že si Aloy může poměrně záhy po začátku hry uměle vytvořené tvory podmanit a dostat na svou stranu.

Někteří fanoušci si ale stěžují, že zvířata není možné skutečně ovládat. V rozhovoru pro server Kotaku vysvětluje producent hry Samrat Sharma, proč se vývojáři rozhodli pro tuto podobu systému. Sharma tvrdí, že nemožnost dávat zvířatům přímé rozkazy je v souladu s celkovým zasazením světa.

„Když se podíváte na funkce strojů, každý druh má ve světě svůj specifický účel. Hackováním se na tom nic nezmění, zvířata jen přestanou Aloy vnímat jako hrozbu a útočí na ty, kteří ohrožují ji. V tom tkví funkce Override. Nezměnili jste jejich základní funkce. Pokud hovoříme o Watcherovi, pořád je hlídačem. Pokud je to jezdecké zvíře, umí rychle běhat, a pokud jste na jeho hřbetě, tak ať,“ popisuje Sharma důvody vývojářů.

Tým Guerilla Games zřejmě ani nikdy v průběhu vývoje o rozšíření této funkce nepřemýšlel. Sharma tvrdí, že pokud by hráči mohli ovládat stroje přímo, svět by ztratil část svého kouzla: „Nemyslím, že jsme v tomhle ohledu někdy uvažovali o propracovanějším systému, díky němuž by bylo možné dávat povely. Vše, co dávalo smysl s ohledem na mytologii světa, příběh, který jsme se snažili vyprávět, ve hře zůstalo. Vše, co od toho odpoutávalo pozornost, jsme odstranili. Horizon Zero Dawn je pro nás příběh o Aloy a jejím objevování okolního světa. Chce pomáhat lidem, je empatická a skutečně zvědavá na to, co tento svět skrývá a odkud ona sama pochází. Z toho vyplývá její interakce s prostředím. Není poslem zkázy, tedy alespoň v této hře. Není tu, aby zasévala rozkol a zmar. Chce jen najít své místo na světě.“

Osobně musím říct, že mi komplexnější ovládání zvířat ve hře nijak nechybělo. Velice zajímavý je ovšem Sharmův podotek o tom, že Aloy není poslem zkázy „v této hře“. Jde snad o náznak toho, čemu se bude věnovat potenciální pokračování? Nebo je to jen nevinná poznámka? Na to si budeme muset ještě pár let počkat. Horizon Zero Dawn se nelíbil jen herním kritikům, zaujal i slavného režiséra Johna Carpentera, který hru označil za epickou vizi budoucnosti. Jestli jeho nadšení sdílíte, možná vás potěší, že kompletní herní soundtrack je k dispozici na Spotify.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876426
XT660Z napsal 10. 3. 2017 v 08.10

Strejda Phil: Je:-)

Nahlásit nevhodný obsah

20836730
japonec napsal 10. 3. 2017 v 06.26

Strejda Phil: Jo to máš asi pravdu. Těžko budou dodělávat zpětně titulky do Horizonu. Jde nám hlavně o zviditelnění pro budoucí podporu. Už nas pěkně štve jak se sony nestará o českou podporu. Stačí se podívat na uživatelské rozhraní playstationa nebo strore. Jak je možné že většina čínských křápu mají cz menu?
Musím říct že komunita na Konzolistovi se zakousla a nepouští :-D

Díky všem za hlasy :-) Vám to neuškodí nám to pomůže

Editováno: 10. 03. 2017 v 06.30

Nahlásit nevhodný obsah

20877390
Strejda Phil napsal 9. 3. 2017 v 23.25

japonec: Myslím, že na to Sony už po vydání asi pěkně prdí.
Viděl jsem ten open world a fakt si to chci zahrát.Je to tak dobrý, jak se říká?

Nahlásit nevhodný obsah

20865015
Kubaxx napsal 9. 3. 2017 v 22.35

japonec: klidně hlasovat budu ale nemyslím ze to na věci něco změni.

Nahlásit nevhodný obsah

20836730
japonec napsal 9. 3. 2017 v 15.31

Ahoj, komunita založila petici pro podporu české lokaliza pro hru Horizon Zero, a pro příští exkluzivity od Sony. Byli by jsme rádi za každý hlas.

Děkuji moc :)


http://click.exacttarget.change.org/?qs…

Editováno: 9. 03. 2017 v 19.29

Nahlásit nevhodný obsah

20876342
prof. Qwertius napsal 9. 3. 2017 v 12.55

Tady sedí jeden strašně smutnej písíčkář.

Nahlásit nevhodný obsah

20865015
Kubaxx napsal 9. 3. 2017 v 10.06

Mě to přijde úplně dostačující jak to vývojáři udělali. Proč bych měl zvířata ovládat. Osobně by mě to do hry nepasovalo. Horizon to opravdu nepotřebuje je skvělá hra tak jak je.

Editováno: 9. 03. 2017 v 10.30

Nahlásit nevhodný obsah