Prepare to Dine je ve skutečnosti Code Vein

18. duben 2017 17:12 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že japonská vydavatelská společnost Bandai Namco láká na nový titul, který představila krátkým teaserem. Ten nesl název Prepare to Dine a to bohatě stačilo na to, aby se všem fanouškům série Dark Souls pořádně zvedl krevní tlak. PC verze prvního dílu hry totiž vyšla jako Prepare to Die Edition. Nakonec je ale všechno jinak.

Novou hru totiž nevyvíjí studio FromSoftware a do série Dark Souls nezapadá, byť si z ní možná nějaké ty mechanismy vypůjčí. Titul nese název Code Vein a pracují na něm vývojáři se zkušenostmi ze série God Eater. Code Vein bude akčním RPG s důrazem na průzkum tajemných prostředí. Hráč převezme roli takzvaného Revenanta, vampýra s mnoha nadpřirozenými schopnostmi.

Tito vampýři jsou součástí uzavřené komunity zvané Vein, díky níž přežívají. Ačkoli v mnoha směrech předčí normální lidi, přišli o většinu svých vzpomínek. A pokud trpí dlouhodobým nedostatkem krve, kterou by mohli spořádat, změní se v monstra, která se v místním světě nazývají Ztracení. Ústřední charakteristikou Code Vein je „Buddy“, tedy možnost vzít si sebou na výpravy do dungeonů společníka.

Co se týče zbraní, které Revenanti používají, zpravidla se jedná o meče různých velikostí, kladiva, kopí a tak dále. Mezi jejich zvláštní schopnosti patří například Blood Veil, díky němuž mohou konzumovat krev ze Ztracených. Ve hře je tento skill zpracován do podoby kusu oblečení a funguje částečně jako zbroj. S nabytou krví následně můžete využívat i další schopnost Blood Smelting, díky níž si na krátko lze posílit schopnosti, oslabit nepřátele a podobně.

Vývojáři tvrdí, že je hra nyní hotova asi ze 35 % a již brzy se dočkáme nového traileru. Termín vydání je stanoven na příští rok bez žádného bližšího upřesnění. 

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20912174
The End napsal 19. 4. 2017 v 02.42

Fantasy RPG není žánrem, do kterých by se dával velký cit pro grafické zpracování. A ani Code Vain není žádným grafickým zázrakem.
Ale u Fantasy RPG, nejspíš nikdy nešlo o grafiku,
ale o objevování a soubojích. Ovšem souboje musí dávat smysl. A tady se nabízí otázka, zda jsou Vampýráci správnou volbou. To ovšem zaleží na tom, jestli si lidé o milovnících krvavého drinku a dárce cucfleku myslí, zda jsou stále zajímavým, nebo okoukaným tématem.

I když já si myslím, že je to klišé.

Nahlásit nevhodný obsah