Upírské akční RPG na prvních obrázcích

21. duben 2017 10:53 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Jak jsme již psali předevčírem, z teaseru s názvem Prepare to Dine se nakonec nevyklubaly další Dark Souls, fanoušci akčních RPG se ale přesto mohou radovat. Titul Code Vein nabídne brutální upírskou akci, v níž nebude o krev nouze. Vývojáři z Bandai Namco Studios se nyní podělili o nové informace a první sbírku screenshotů.

Jak už víme, hlavní hrdina bude takzvaný Revenant, který se musí vypořádat se světem plným hrozivých nepřátel a obrovských bossů. Děj se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy záhadná katastrofa způsobila absolutní kolaps nám známého světa. Oficiální synopse hovoří o tom, že majestátné mrakodrapy, které byly kdysi symbolem úspěchu a prosperity, jsou nyní jen tichými hroby lidské minulosti.

Uprostřed všeho toho zmaru stojí tajné společenství Revenantů, které si říká Vein. Sídlí v poslední pevnosti a bojují o přežití. Výměnou za své vzpomínky jsou odměněni zvláštními mocnými schopnostmi, kterým se tu říká Dary, musí za ně ovšem platit také nekončící žízní po krvi. A pokud se jí úplně podvolí, stanou se Ztracenými, ďábelskými bytostmi bez špetky lidskosti.

Hratelnost bude přímo závislá na čerpání krve z nepřátel za pomoci předmětů, kterým se říká Blood Veils. Díky nim můžete posilovat své zvláštní schopnosti. Lze tak například změnit svou podobu a získat větší sílu, oslabit nepřátele nebo využívat nové útoky se zbraněmi s mnohem drtivějšími účinky. Právě ve využívání široké palety zbraní v kombinaci se zvláštní schopností každé postavy tkví jádro hratelnosti a široká plejáda taktik a herních stylů.

Podle viceprezidenta marketingu společnosti Bandai Namco Erica Hartnesse přinese Code Vein svěží anime estetiku a hrůzostrašné zvraty. Nutno říci, že první obrázky ve mně vbudily nemalé nadšení a Code Vein si přidávám na úzký seznam bedlivě sledovaných titulů. Hra by měla vyjít v příštím roce na všechny „zásadní herní konzole“, čímž vývojáři zřejmě myslí PlayStation 4 a Xbox One. O verzi pro PC nebo dokonce Switch zatím nepadlo ani slovo. 

Zdroj: Gamespot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20908924
Miami Vice napsal 22. 4. 2017 v 00.04

Já za sebe doufám, že to bude pořádnej challenge tahle hra. Nechci to hned porovnávat se Souls hrama, jenže to je těžký...

A vamipres a k tomu postapo - celkem fresh combo.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 21. 4. 2017 v 14.29

Vím, co mají japonci s "nepříliš vzdálenou apokalyptickou budoucností" . Persona, Shin Megami Tensei, Devil May Cry 2, 3, 4 a Nier ...

Po vydání Devil May Cry 1, nejlepšího DMC, to mi nikdo nevymluví, ostatní jsou odvary, kde každý level přetýkal gotickými chrámy a level design byl spíše ve stylu Dark Souls než ve stylu pozdějších lineárních DMC (dvojka byla hrozná, trojka byla dobrá na souboje no pozadí mohla být klidně černá obrazovka) jaksi autoři zjistili, že vytvářet gotické chrámy je mnohem těžší než dělat zbořeniny víceméně kvádrovitých mrakodrapů.

P.S. Odmyslíte-li si postavy na obrázcích výše, hra vypadá jako kdyby ukradla pozadí ze zmiňovaného DMC2, nebo ještě lépe ze Zeldoviny od THQ/Sigil DARKSIDERS 1.

Editováno: 21. 04. 2017 v 14.36

Nahlásit nevhodný obsah