Sega pracuje na dalším dílu Yakuzy

24. duben 2017 13:46 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (1)

Producent série Yakuza Masajoši Jokojama už začátkem dubna na Twitteru lákal, že se okolo této značky zřejmě něco děje. Koneckonců už v prosinci se nechal slyšet, že rok 2017 bude pro sérii přelomem a že budoucnost přinese nové způsoby, jak si Yakuzu užít. Nyní autor série Tošihiro Nagoši veřejně potvrdil, že ve vývoji je nový díl.

Stalo se tak při příležitosti vyhlašování Famitsu Awards 2016. Výborně hodnocený regulérní šestý díl s podtitulem The Song of Life tu vyhrál jednu z cen a v následném rozhovoru s šéfredaktorem Famitsu se Nagoši podělil o novinky, které snad udělají fanouškům této ságy radost.

Z jeho slov se zdá, že Kazuma už se v dalším dílu neobjeví, nebo minimálně ne v hlavní roli. Jeho příběh je uzavřen, jak autoři slibovali. Smyslem je také vytvořit úplně novou Yakuzu a i když šestka přinesla podle ohlasů z Japonska (u nás vyjde až příští rok) mnoho dlouho očekávaných novinek, toto pokračování může představovat jakýsi restart pro celou značku.

Nemusí jít navíc o jediný titul, ale celou novou minisérii, naznačil Nagoši. Samotný engine má rovněž doznat řady změn, navzdory tomu, že Yakuza 6 představovala po technické stránce velký skok kupředu. Na sedmém dílu už se každopádně pracuje, i když je zatím projekt v rané fázi. Přesto vývojáři očekávají, že se budou moci o nové hře brzy rozpovídat podrobněji.

Yakuza 6 vyšla v Japonsku už 8. prosince. K nám snad dorazí zkraje příštího roku, tak jako jsme se letos dočkali prequelu Yakuza 0, který v zemi vycházejícího slunce debutoval už v březnu 2015. Ten vycházel ještě na PS3 a PS4 současně. Šetka už ale zamířila jen na aktuální generaci PlayStationu.

Ještě letos v létě, konkrétně 29. srpna, se na Západě dočkáme remaku prvního dílu s podtitulem Kiwami. Ten vyšel v Japonsku v lednu 2016 na PS3 a PS4. V každém případě se zdá, že sága se rozhodně nechystá na odpočinek a my si můžeme jen držet palce, že se třeba opět po čase podívá i na jinou platformu, a hlavně doufat v to, že na vydání v Evropě nebudeme muset čekat pokaždé tak dlouho jako v posledních letech.

Zdroj: Gematsu, DualShockers, Attack of the Fanboy, Push Square, PSU, GamingBolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20912174
The End napsal 25. 4. 2017 v 03.18

Zbožnuji Tokyo, a hraní ujetetých japonských her, podle bijáku se Steven Seagalem ... BAZINKA ! :-D

Radši bych nové GTA.
Ten zatím poslední pátý díl, jsem dohrál už sedmkrát... TO NENÍ BAZINKA :-D

Ale RockStar se spíše koncentruje na Red Dead Redemption 2, a když se na tuto kovbojku têší i sám velký Hideo Kojima, tak já taky :-D

Nahlásit nevhodný obsah