Sledujte remaster RE: Revelations v akci

16. květen 2017 14:35 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (4)

Jak už jsme se v minulosti opakovaně mohli přesvědčit, japonské vydavatelství Capcom dbá na to, abyste si jednotlivé díly série Resident Evil mohli zahrát snad na všech herních platformách. Výjimkou není ani Resident Evil Revelations, který se má ještě letos objevit na konzolích aktuální generace. Již dnes se ale můžeme podívat na dvojici videí přímo z akce.

O tom, že Capcom chystá remaster prvních Revelations na PS4 a Xbox One, jsme se dozvěděli letos v polovině března. Hra vyšla původně v roce 2012 na handheld Nintendo 3DS, o rok později pak i na PC, PS3, Xbox 360 a Wii U. V roce 2015 na ni pak navázalo epizodicky vydávané pokračování, které ale zdaleka tolik parády neudělalo. První Revelations jsou pravým survival hororem dle osvědčeného receptu, který má s akčnějším pátým a šestým dílem série jen velmi málo společného.

První z dvojice videí se nicméně zaměřuje právě na akci, v necelých čtyřech minutách odpraví v těsném neoprenu oděná Jill Valentine poměrně slušnou řádku nepřátel. Druhé video se víc zaobírá průzkumem a předvádí ponuré prostředí lodi Queen Zenobia, na níž se hra odehrává. Přestože je z videí patrné, že hra není na aktuálních konzolích tak úplně doma, nevypadá vůbec špatně a fanoušky série, kteří si ji v minulosti nechali ujít, by mohla uspokojit stejně jako celá řada dalších remasterů starých dílů, jež jsou na současných systémech dostupné.

Hra by se měla na trhu objevit v průběhu letošního podzimu. Capcom slibuje, že k dispozici bude fyzická i digitální verze. Nedá se s určitostí tvrdit, zda se Revelations dočkají i podpory vylepšených konzolí a nabídnou tak třeba rozlišení 4K nebo technologii HDR. Tipli bychom si ale, že půjde o typický HD remaster, který hru mírně přeleští, mnoho nového ale nepřinese.

Zdroj: All Games Delta

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20912174
The End napsal 16. 5. 2017 v 21.26

Miami Vice: Mne Revelations také minul,
takže si tento díl také rád zahraju :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 16. 5. 2017 v 20.49

Tak zrovna tohle si já rád koupím. Tenkrát mě to úplně minulo, tak proč si to nedat zrovna letos, kdy vyšel RE7 a mít tak přímý srovnání.

Nahlásit nevhodný obsah

20897977
neko10 napsal 16. 5. 2017 v 17.44

kvuli novych konzoli a peněz

Nahlásit nevhodný obsah