Minecraft přinese multiplatformní hraní

12. červen 2017 14:50 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (0)

V minulosti se již objevily informace o tom, že by v Microsoftu rádi koketovali s hraním napříč odlišnými platformami, ale odpověď ze strany Sony byla vždy negativní nebo žádná. A dnes a v souvislosti s Minecraftem od Mojangu to vypadá, že se na situaci asi jen tak něco nezmění.

Microsoft totiž v rámci E3 oznámil, že Minecraft bude podporovat hraní mezi různými druhy zařízení, čímž se aktuálně myslí ostatní moderní konzole (Nintendo Switch), VR a mobilní platformy. O PlayStation 4 verzi hry nicméně nepadla ani zmínka a Jez Cordon z Windows Central přišel s vysvětlením – v Sony zřejmě zkrátka údajně nic takového nechtěli.

O důvodech tohoto rozhodnutí a současné situace můžeme jen spekulovat, nic to však nemění na faktu, že se co nevidět všechny ostatní verze Minecraftu za pomoci bezplatných aktualizací sjednotí a napříč všemi zařízeními vznikne zcela jednotná hra. Tu si navíc fanoušci budou moci užívat i mezi sebou navzájem, a to konečně bez přebytečných zábran v podobě odlišných platforem.

Zdroj: VG247, www.VideoGamer.com

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!