Code Vein na nových záběrech z hraní

3. červenec 2017 17:12 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (6)

Když nás nedávno vydavatelství Bandai Namco lákalo na svůj nový projekt strohou hláškou “Prepare to dine”, asi jen málokterý fanoušek Dark Souls zůstal úplně v klidu. Nakonec se ukázalo, že nás přeci jen nečeká návrat do náruče slavné série, ale zbrusu nová značka Code Vein. Ta má ale s dílem studia FromSoftware společného skutečně hodně.

Důkazem jsou nové záběry z hraní, které si můžete pustit níže. Ačkoli novinka nebude spadat do žánru temné fantasy, ale mnohem více sází na anime stylizaci, po stránce hratelnosti se jen těžko lze ubránit dojmu, že vývojáři inspiraci čerpali po litrech. Na tom ale ostatně není nic špatného, nedávné tituly, jako je Nioh nebo The Surge dokazují, že žánr náročných akčních RPG má stále dost prostoru k manévrování.

Na Code Vein pracují autoři série God Eater a nové videu ukazuje nejen poměrně hezkou grafiku a spoustu krve, ale především soubojový systém, který opět stojí a padá na pečlivém časování útoků, úskocích a trpělivém vyčkávání. Doufáme, že ze hry již brzy uvidíme něco víc, zatím se prezentuje stále stejným prostředím. A nebudeme zastírat, že polovina redakce už si na nový počin brousí zuby.

Code Vein bude akčním RPG s důrazem na průzkum tajemných prostředí. Hráč převezme roli takzvaného Revenanta, vampýra s mnoha nadpřirozenými schopnostmi. Tito vampýři jsou součástí uzavřené komunity zvané Vein, díky níž přežívají. Ačkoli v mnoha směrech předčí normální lidi, přišli o většinu svých vzpomínek. A pokud trpí dlouhodobým nedostatkem krve, kterou by mohli spořádat, změní se v monstra, která se v místním světě nazývají Ztracení. Hra by měla vyjít v průběhu příštího roku na PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20869881
_pedrox_ napsal 4. 7. 2017 v 11.00

Mitsurugi: jj, presne, keď si spomeniem, ako krásne sa dalo kombiť v Bloodborne pomocou alternatívnej formy každej zbrane + klasických light a heavy útokov, a hlavne to celé bolo strašne plynulé s krásne rozanimovanými pohybmi, tak toto pôsobí ozaj trochu ťažkopádne... Ale tak čas ešte majú :-)

Editováno: 4. 07. 2017 v 11.02

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 4. 7. 2017 v 09.07

Nemůžu si pomoct, ale vypadá to tak nějak divně. Graficky to na mně působí o dost ošklivěji, než Bloodborne, nebo Dark Souls 3, ale nejvíc divně na mě působí samotný combat, je to takové, nevím, prkenné?

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 3. 7. 2017 v 20.46

Ten chobotnatec vypadá jako někdo, s kým bych se moc rád pomečoval, ale jinak to vypadá jen jako další klon DS.

Nahlásit nevhodný obsah

20908951
Lvngi napsal 3. 7. 2017 v 18.13

jooo, ty stříkance krve vypadají moc hezky :D

Nahlásit nevhodný obsah