Fortnite umí propojit hráče na konzolích

19. září 2017 09:20 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (2)

Vypadá to, že situace s tím multiplatformním hraním nakonec nemusí být až tak nemožná, jak se může na první pohled jevit. Hráči konzolové verze Fortnite si totiž všimli, že se jim z nějakého důvodu dařilo propojovat se s těmi na druhé straně barikády.

O spojení PlayStation 4 a PC verze hry jsme přitom věděli již z dřívějška, nicméně na Redditu se začaly objevovat velmi konkrétní náznaky o tom, že se spolu mohli propojovat i hráči na Xbox One a na PlayStationu 4. V rámci PS4 verze hry totiž začali hráči objevovat protivníky a spoluhráče, kteří měli v přezdívce znak mezery, což na PSN možné není.

Na Redditu byl přitom navrch zaznamenán i případ, kdy dvě odlišné konzole seděly vedle sebe a byly přitom připojeny do stejné hry, bohužel ani to však stále nic neznamená a na oficiálním stanovisku Sony se zřejmě zatím vůbec nic nezměnilo.

Velmi rychle přitom vyšlo najevo, kterak se v tomto případě nejednalo o záměnu s hráči na PC, ale o ty, kteří se do hry skutečně připojili na Xbox One. Jenže jedním dechem musíme případné nadšení krotit – o zajímavý precedens se nejedná, pár hodin po odhalení se totiž studio Epic nechalo slyšet, že se jednalo o prostou chybu.

Nicméně nemožné se tedy zřejmě může hravě stát skutečností a zřejmě k tomu stačí jen trocha vůle. Je na jednu stranu také otázkou, zda takto nově vytvořený poprask okolo hry podobnou snahu nakonec nějakým způsobem nepostrčí kupředu a zda se nedočkáme změny nepopulárních korporátních rozhodnutí. My každopádně doufáme, že by tomu tak jednou být mohlo.

Zdroj: Eurogamer.net, VG247, Reddit, DualShockers, Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 20. 9. 2017 v 13.36

Upřímně, nemyslím si že je to až tak růžové, když zrovna u fortnitu sám microsoft přestal po týdnu podporovat crossplay i přesto že už to v praxy vpohodě běželo.

Navíc tento crossplay není vždy jen ku prospěchu věci. Často se mi stává že hráči z PS4 vůbec nekomunikují díky podstatně složitějšímu přístupu k psaní. Také updaty/hotfixy jsou pozdrženy (díky schvalovacímu procesu u sony,ms) , aby vycházeli všude zároveň a žádná verze nepředbíhala tu druhou což by bylo mnohem složitejší a hlavně dražší k údržbě.

Nahlásit nevhodný obsah