Battle Royale bude ve Fortnite free-to-play

21. září 2017 12:01 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Netrvalo to ani příliš dlouho a už je tu hra, která chce vypálit populárnímu Battlegrounds rybník. O režimu na motivy Battle Royale ve Fortnite jsme v minulosti psali a pravděpodobně tak pro vás není žádnou novinkou, zajímavé ale je, že se jej Epic rozhodl zařadit mezi obsah, za nějž nemusíte platit.

Pokud máte v platebním modelu hry trochu zmatek, uděláme si drobnou rekapitulaci. Letní hru si v tuto chvíli sice můžete bezplatně stáhnout, jakýkoliv její obsah je ale podmíněn zakoupením balíčku Founder’s Pack. Ten základní se prodává za cenu okolo tisíce korun, v nabídce jsou ale samozřejmě i dražší, které vám dají určité výhody.

Popisované status quo ale nebude platit donekonečna. Epic jasně prohlásil, že se z Fortnite stane dříve či později free-to-play hra, a to někdy v příštím roce. Jak do toho zapadá režim posledního přeživšího? Když jej společnost oznámila, logicky jsme předpokládali, že bude taktéž podmíněn koupí placeného balíčku a že bude volně přístupný až s celou hrou v příštím roce.

Epic ale mění plány a výše popsané neplatí. Jakmile se nový mód ve hře objeví, totiž 26. září, budete ho moci hrát i bez zakoupeného balíčku. Epic k tomu říká, že ani nebude prodávat vybavení, které by poskytlo některým výhody. Kosmetické balíčky si ale koupit samozřejmě můžete. Pokud jste Fortnite, respektive nějaký z balíčků kvůli Battle Royale mezi 12. a 19. zářím pořídili, můžete dokonce zažádat o vrácení peněz. Zajímavý tah.

Epic to s konkurencí PlayerUnknown’s Battlegrounds myslí vážně. Navíc je pravda, že Fortnite není jenom barevnější kopií, nýbrž že nabízí i přidanou hodnotu v podobě craftingu a stavbě vlastních opevnění. K dispozici bude zpočátku jedna obří mapa pro sto hráčů, tak jako u zmíněného PUBG. Stále však platí, že PvE obsah zůstává zamčený a zdarma se objeví až v roce 2018. Epic navíc stále pracuje na říjnovém updatu, je otázkou, jestli nabídne i obsah pro neplatící hráče.

Hru si můžete stáhnout z rozhraní svých konzolích a na PC z Epic Games launcheru. Uvidíme se na bojišti!

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20911517
Pavel1893 napsal 21. 9. 2017 v 17.05

Trochu mě ta hra zajímá,hlavně ten Battle royal mod.Já jakžto vlastník PS4 bych si takový mod rád zahral (UBI zatím zklamal a do The Division a GRW,zatím Battle royal mod nepřidal),tak se chci zeptat,jaké ta hra má kvality,jak po technické stránce,cover systém,craftění atd ? Dík.

Nahlásit nevhodný obsah

20880283
Twice napsal 21. 9. 2017 v 14.44

Jen bych rád dodal, že kosmetické předměty zatím v Battle Royale získat nelze a není ani jasně dané datum kdy to možné bude.

"Fortnite Battle Royale is free and we will not sell items that give a competitive advantage. At some point in the future we will sell other things including cosmetics or compendium-like content."


V článku je tato část trošku zavádějící

Nahlásit nevhodný obsah

20880185
rezz3t napsal 21. 9. 2017 v 13.09

skoda ze to neni na steam

Nahlásit nevhodný obsah