Hráči se potýkají s bany v PC verzi Destiny

26. říjen 2017 17:16 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Vypadá to, že technicky jinak údajně velmi zdatná PC verze Destiny 2 se potýká s nečekanými obtíženi. Hráči této verze druhého dílu Destiny se totiž údajně setkávají s masivním přívalem zákazů přístupu do hry, které však neumí nikdo ze strany Bungie přesvědčivě či uspokojivě vysvětlit. Díky tomu mezi hráči panuje spíše chaos vzniklý neschopností vhodně komunikovat.

Předem přitom Bungie avizovali, že budou omezovat zásahy aplikací třetích stran, nicméně dopady jsou v tomto případě údajně mnohem většího rázu, než jaké zjevně kdo čekal. Stejně tak tým Bungie skrze svého komunitního manažera zmiňuje, že hra pouze těmto programům zamezuje funkci, bany by na základě použití kupříkladu programů určených pro sledování technických statistik určitě přicházet neměly. Některé z těchto zákazů přitom v Bungie prý již zrušili.

Jednotlivé bany přitom prý v žádném případě nejsou automatické a v Bungie prý manuálně vybírají ty hráče, kteří mají potenciál poškodit ekosystém hry. To prý v den vydání hry znamenalo zhruba čtyři stovky hráčů a takovým byl přístup omezen nikoli na základě běžných programů. To je prý „blbost“:

Programy typu Discord, Mumble či Fraps tedy prý mohou mít omezenou funkcionalitu, rozhodně by ale na základě jejich použití nemělo docházet k rozdávání zákazů přístupů do hry.

Klíč pro rozřešení této hádanky však, zdá se, v tuto chvíli stále ještě chybí. Někteří touto formou trestu stižení hráči tak prozatím tápají a doufají v to, že jejich zážitek již brzy nebude nijak blokován.

Každopádně pokud již máte s PC verzí Destiny 2 své zkušenosti a narazili jste na podobné zákazy přístupů do hry, tak se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem určitě podělte.

Zdroj: IGN, Eurogamer.net, VideoGamer.com, Kotaku, Rock, Paper, Shotgun, Ars Technica, VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 27. 10. 2017 v 12.56

case.a: Pokud vidím, že je těch děr čím dál tím více a stát není schopný je opravit, tak ano koupím auto, které si s děrami poradí. Jako promiň, ale Phenom II je 9(!!!) let stará rodina procesorů, takže se nedá čekat, že se vývojáři budou nějak zvlášť obtěžovat s jejich podporou. Zvlášť, když Bungie přímo řeklo, že procesory bez SSSE3 nejsou podporované. Podpora starých platforem se prostě zastavuje, tak to bylo, je a bude, protože jinak to nejde, nelze se jejich podporou donekonečna zatěžovat.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 27. 10. 2017 v 10.12

Erik_sk: Čas na upgrade? Ryzeny jsou skvělé a stejně tak Covfefe Lake ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20807994
Erik_sk napsal 26. 10. 2017 v 22.11

Ja som mal iny problem, ako hromada dalsich ludi. Vsetci co maju AMD Phenom II procaky avizuju, ze hra padne hned po prvom loadingu po vybere postavy. Rovnako ako to bolo u Dishonored 2

Nahlásit nevhodný obsah