Destiny 2 mění systém zisku zkušeností

26. listopad 2017 19:38 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (3)

Po stále ještě ne zcela vyřešených problémech druhého moderního Battlefrontu s krabicemi s odměnami se objevily obtíže také u Destiny 2. Zde však měly poněkud odlišný charakter a spočívaly v umělém zpomalování postupu a ve zkresleném získávání zkušeností.

Na Redditu se objevil příspěvek popisující praktiky odměňujícího systému hry, který přerozděloval získané zkušenosti a který zejména ovlivňoval rychlost jejich zisku. Po překročení dvacáté úrovně totiž hra zcela zřejmě měnila tempo zisku zkušeností na základě typu aktivit.

Aktivity delšího charakteru hráče odměňovaly rychleji než ty krátkodobé a prosté takzvané „grindování“ tedy tak trochu postrádalo smysl. Na tom by nemuselo být nic extra špatného, potíž ovšem nastala v momentě, kdy si hráči povšimli faktu, kterak uživatelské rozhraní hry tento systém nereflektovalo. Množství zobrazovaných zkušeností tedy neodpovídalo reálnému zisku.

A právě ona absence konzistence s tím, co se zobrazovalo ve hře samotné, se stala okamžitým trnem v oku nejednoho hráče. V Bungie naštěstí tentokrát zareagovali velmi rychle a tento znehodnocující systém pár hodin po zveřejnění onoho příspěvku deaktivovali.

Tým vydal při této příležitosti vysvětlení a slibuje situaci nadále řešit. Chování systému prý nevyhovovalo nejen hráčům samotným, ale po analýze interních dat také prý ani samotnému týmu.

Nyní už tedy data zobrazovaná i reálná sedí, o konečnou podobu systému se však prý nejedná a tým Bungie slibuje příští týden bedlivě sledovat a analyzovat data a poté pravděpodobně také oznámit další plánované změny.

Změnu v chování hry a v systému přerozdělování zkušeností každopádně můžete posuzovat již nyní i vy sami. Pokud vám ale tento titul ve sbírce stále ještě chybí, tak můžete zavítat určitě například na Xzone, kde si můžete vybrat platformu i kýženou edici.

Zdroj: DualShockers, www.GameInformer.com, Kotaku, Destructoid, Bungie, Reddit

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20884991
Lex_ napsal 27. 11. 2017 v 17.19

Ještě že jsem ještě nedohrál kampaň, to bych byl fakt nasraný...

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 27. 11. 2017 v 12.43

j2142124: důležitý je i lubrikant, ono to pak jde mnohem lépe. Ale souhlas a sem rád, že se těhle věcí já nezůčastňuji, hraji jenom singl hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20919431
j2142124 napsal 27. 11. 2017 v 09.13

Takže už taková dnešní klasika. Přehnuli jsme si vás pěkně přes gauč stáhli kalhoty a jéé vy jste si toho všimli!? Tak to sorry budeme dělat jako by se nic nestalo a nebojte se příště použijeme víc rohypnolu.

Nahlásit nevhodný obsah