Ve Fortnite fungoval crossplay. Znovu

22. leden 2018 11:46 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Crossplay napříč hrami Xboxu One a PlayStationu 4 je spíše utopickou vizí, o níž se prý oficálně neustále vyjednává, ale ani pro jednu ze stran (a především pro tu dominantnější) nemá její implementace vyjma marketingu žádný význam. Čas od času ale tento úzus překročí bez vědomí obou stran někdo třetí. Naposledy to byl Epic s Fortnite. Naposledy se to ale stalo 19. ledna. Znovu.

V září to byla zpráva tehdejšího dne. Fortnite nabízel možnost spojit hráče obou táboru. Ačkoliv vývojáři, společnost Epic, později přiznala chybu, vzbudila v hráčích alespoň jiskřičku naděje lepších zítřků. A když ne to, tak alespoň bylo jasné, že crossplay není technologicky složitý a brzdí ho pouze vydavatelé konzolí jako takových.

Snadnou proveditelnost značí to, že se tak stalo opět. Právě na začátku víkendu. Čím to je, jestli se jedná o nedopatření nebo snad o žertíky samotného Epicu, nikdo neví, ale podle hráčů bylo propojení evidentní díky znakům ve jménech, nebo proto, že někdo v lobby na Xboxu One měl skin exkluzivní pro PlayStation verzi. Znaky u gamertagu se mohou oproti nabídce Xboxu lišit tehdy, pokud někdo hraje z PC – a Fortnite opravdu nabízí crossplay s hráči na počítači, ale jen spolu s PlayStationem 4. Mezi Xboxem One a PC si zatím nezahrajete.

Společnost se tentokrát k situaci nevyjádřila. Když se tak stalo naposledy, režisér Fortnite Donald Mustard řekl, že „hráči crossplay chtějí, a v Epicu uděláme vše proto, aby jej dostali,“ přičemž dle Twitteru Phila Spencera by Epic našel zastání i u Microsoftu: „Rád bych, aby jej (crossplay) nechali v provozu,“ řekl tehdy. Zatím se ale ničeho většího nad rámec slov nedočkáme.  

Zdroj: WCCFTech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 1. 2018 v 17.46

Je známým faktem, že oblíbenost (konkurenceschopnost, kvalita, hratelnost, atd. atd.) multiplayerové hry souvisí s množstvím lidí, kteří ji hrají.
Oblíbenost platformy souvisí s množstvím oblíbených her, které se na ní hrají.
Mít platformu s polovičním množstvím hráčů (a v některých regionech ještě menší) taky bych chtěl, aby ji svojí herní účastí obohacovali hráči z jiných konkurenčních platforem.
Takže se nedivím Microsoftu, že to hlasitě podporuje.
A nedivím se Sony, že to (ne tak hlasitě) zakazuje.
Dokud budou konzole používat v marketingovém boji hesla jako "Best place to play", tak na nějaký cross-play můžeme zapomenout.
Můj tip: Od Epicu šlo o chybu a jistě ji ve spolupráci se Sony rychle opraví ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 22. 1. 2018 v 12.40

No co, testujou "possibility of crossplay". Tohle téma přijde dřív nebo později na přetřes (viz. Rocket League novinka níže) a EPIC se svým Fortnite, které má našlápnuto konkurovat PUBG nemůže zůstat pozadu. A tak "udělaj občas chybu" a "náhodně to spustěj". Prostě chtěj, aby v den kdy všechny strany řeknou crossplayi ANO, bylo Fortnite připraveno. První dny povoleného crossplaye může hra zaujmou spoustu možných zákazníků, a nikdo nechce být ten LEFT BEHIND. A jak udělat betu, když Microsoft ani Sony neřekli ano ? Na tajňačku, na tajňačku. "Víte my jsme tady všichni v EPICU z vesnice a jen tak náhodou jsme spustily CROSS-PLAY. Uklízečka štrejchla koštětem o vypínač". :DDDD DZÁK ! To určitě. Pardon URTNITE.

Editováno: 22. 01. 2018 v 12.47

Nahlásit nevhodný obsah