Hry z Dreams by se mohly na PSN prodávat

2. březen 2018 14:39 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (1)

Na Dreams čekáme už pěknou řádku let. Dlouhou dobu jsme vlastně nevěděli, o čem Dreams vlastně mají být, a stále, i přes velkou dávku informací, kterou pravidelně dostáváme, máme pocit, že je hra zahalena mnohými tajemstvími. V každém případě jde o hru, v níž si, mimo jiné, budete moc vytvořit další hry. Autoři ale přemýšleli (a stále přemýšlí), že možná mohli být prodejné skrze PlayStation Store.

S podobným tvrzením přišel Mar Healey z Media Molecule v březnovém čísle magazínu Edge. Stále se sice bavíme o teoretické rovině věci, ale z určitého hlediska by bylo téměř revoluční podobnou funkcionalitu na PSN zprovoznit. „Potenciálně by toho někteří prostřednictvím Dreams mohli na PSN dosáhnout,“ hovoří o vytvoření a vydání hry na konzoli od Sony.

„Není to něco, nad čím přemýšlíme od samého začátku, ale je to jeden z mých dlouhodobých cílů.“ Jistě si dokážeme představit, že to s sebou nese několik problémů, které je potřeba před zavedením do praxe vyřešit. Healey ale specificky zmiňuje potřebu náležitě odměnit všechny autory daného projektu rovnoměrně. „Musíme si být jistí, že každému, kdo se práci účastnil, budou připsány náležité zásluhy,“ říká doslova.

Doufejme, že to je vážně něco, co spolu Media Molecule a Sony vyřeší. Ne snad, že by PlayStation trpěl nedostatkem indie her, ale představa, že se díky Dreams mohou i amatérští tvůrci podílet na obsahu, je lákavá. A Dreams by se tím samozřejmě katapultovalo zase o level výš co se týče zájmu samotných hráčů. Stále ale bohužel nevíme, kdy projekt definitivně vyjde.

Zdroj: Gaming Bolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!