Novinkou ve Fortnite je pět týmů s 20 hráči

8. březen 2018 13:24 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

O Fortnite píšeme pravidelně, možná v posledních dnech ještě častěji, jako o PlayerUnknown's Battlegrounds. Ne náhodou. Máme totiž důvod o něm psát, na rozdíl od konkurence, na níž se sice taktéž usilovně pracuje, ale než se výsledky aplikují do praxe, trvá to. Možná i proto začíná být Fortnite populárnější.

Jedním z důvodů jsou časově omezené režimy, které pravidelně upravují hratelnost hry, a ta vás tak neomrzí. Poslední přídavkem má být limitovaný režim, který sto hráčů rozdělí do pěti týmů po dvaceti členech. Každý z nich je navíc složen z dalších pěti menších celků, které jsou spolu ve squadu.

Kromě svých nejbližších přátel ale na mapě vidíte všech dvacet spolubojovníků, včetně počtu, kolik jich ještě zbývá. S novým režimem se ale decentně mění i hra jako taková. Z devíti cyklů, v rámci kterých se oko bouře zmenšuje a utahuje smyčku, jich zbyde jen šest, dokud se kruh neuzavře úplně. Nejdelší možná hra tak bude trvat 23 minut, o dvě minuty méně než dosud. Od třetího zmenšení se navíc bude uzavírat do svého středu, takže relativně krátce po startu je jasné, kde bude hra vrcholit.

Epic zároveň navýšil počet beden padajících z nebe, takže by mělo být dostatek materiálu a zbraní pro všechny, zároveň i více příležitostí ke střetu o zajímavou výbavu. Jak novinka vypadá je patrné i z přiloženého videa. Uvidíme, jestli do hry naláká více hráčů, ale Fortnite každopádně láká čím dál více před lidí před obrazovku.

Když jsme hovořili o popularitě, ta vychází taktéž i z divácké základy. Na portálu Twitch je Fortnite v tuto chvíli nejsledovanější a konkurenci v podobě PUBG předchází o několik desítek tisíc diváků. To samozřejmě nemusí mít vliv na počet hráčů ve hře, ale popularita na sítích znamená pro hru i reklamu, na jejíž základě mohou přicházet další hráči. Vliv má pochopitelně i to, že Battle Royale část je ve Fortnite zadarmo.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 9. 3. 2018 v 09.45

Pavel1893: Nemluvě otom milionu lidí co jim zezačátku zasponzorovali hru za plnou cenu (60e+) v domění že to bude primárně PvE záležitost.

Nahlásit nevhodný obsah

20911517
Pavel1893 napsal 8. 3. 2018 v 17.19

Syn to hraje pořád,nezkutečně ho to baví (už i párkrát vyhrál,já ještě ne :-)) a i když je to FTP hra,tak už musela vydělat nezkutečné peníze jen na kosmetických balíčcích,které se ve hře každý den mění (po jistém cyklu se začínají opakovat).Poznám to právě podle toho s jakými oblečky lidí hrají a kolik reálných peněz stojí herní měna.

Nahlásit nevhodný obsah