Fortnite míří na mobilní zařízení

9. březen 2018 12:38 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

O dnes již velmi oblíbené on-line akci Fortnite slyšel jistě každý multiplayerových her znalý hráč a stejně tak není velkým tajemstvím ani fakt ten, že dnes táhne zejména její novější režim Battle Royale. A právě ten se dostaví rovněž i na mobilní zařízení.

A z oznámení týmu Epic navíc vyplývá zajímavá informace ta, že by se mělo jednat vyloženě o nekompromisní přenesení dobrodružství se vším všudy. Chybět tedy nebude stejná hratelnost založená mimo jiné na přítomnosti až stovky hráčů, to největší lákadlo však bude zřejmě vězet někde docela jinde.

Tvůrci totiž slibují nejen přenesení plnohodnotného zážitku (včetně map, aktualizací i hratelnosti), ale zejména možnost přenášení odehraných zkušeností. A to stále není vše, neboť k tomu navíc dorazí i možnost hrát napříč platformami. Tato možnost se má navíc týkat i hráčů na PlayStationu 4, kteří dosud zůstávali uzavřeni ve své bublině.

Než však začnete naplno jásat na počest prolomení ledů, tak vaše nadšení bohužel musíme ještě krotit. V tomto případě se totiž jedná o exkluzivní dohodu Epicu se Sony a ono multiplatformní hraní se tak bude v rámci konzolového trhu týkat pouze hráčů s konzolí PlayStation 4. Majitelé Xbox One edice hry tedy zůstávají stranou. Minimálně prozatím. Samozřejmostí je pak stejná podpora pro hráče na počítačích.

Prozatím míří Fortnite na iOS a dorazit by hra měla již brzy. K vyzkoušení každopádně bude již od pondělí, je však nutná registrace (tento dokaz). Nutností je rovněž vlastnictví iOS ve verzi 11 a minimálně iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2 či iPad 2017. O několik měsíců později by poté měla hra dorazit i na Android. Na další detaily si však prozatím musíme ještě počkat, nicméně již toto zní poměrně zajímavě, co říkáte?

Zdroj: VG247, Kotaku, www.GameInformer.com, Shacknews, Eurogamer.net, tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921670
Charlie.j.ss napsal 11. 3. 2018 v 07.38

To vážně?? Umí si někdo představit takovou hru šmudlat po display... To už bych to radši viděl na ten switch o čemž se nějaká přestalo mluvit. Jako chápu že mobilní zařízení prostě táhnou, ale tak sakra jsou to jenom telefony a tablety na konzumaci obsahu volání a SMS, na hraní tu máme konzole a pc, stejně tak jako na focení slouží foťáky, k natáčení kamery, apod.. Prostě vždy bude lepší zařízení přímo určené k té konkrétní věci, než nějaké univerzální.. Telefony jsou prostě dle mého pro komunikaci s okolím, nic víc..

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 10. 3. 2018 v 09.48

Zní to hrozně :-D kdo by to chtěl hrát na mobilu/tabletu?

Nahlásit nevhodný obsah

8325995
rappix napsal 9. 3. 2018 v 20.01

To s tou bublinou jsem taky nějak nepochopil, vždyť PS4 má crossplay s PC už od samotného začátku.

Nahlásit nevhodný obsah

20922311
Nolimit napsal 9. 3. 2018 v 13.35

Je smutná jak přes tisíce článku o fortnite.. může někdo zmrsit tak easy překlad.. jaká bublina u PS4 hráčů wtf... Už od začátku kvůli té dohodě je právě crossplay mezi PC a PS4.. poradím příště tě přeložit celý a nic raději do toho nevymýšlet

Nahlásit nevhodný obsah