Capcom obnovuje licence série Onimusha

17. duben 2018 09:00 / Tomáš Tureček / Novinky / Diskuze (0)

Akční adventura Onimusha nabízí hráčům od roku 2001, kdy vyšel první díl, zajímavé propojení akční rubačky na základě reálných historických postav a nadpřirozených schopností. Tato série má na kontě přes 8 milionů prodaných kopií, což ji vyzdvihuje na jednu z nejlépe prodávaných značek vývojářského studia Capcom.

Od vydání posledního dílu - Onimusha Soul - je to již celých šest let. Nyní by se mohlo zdát, že Capcom s touto sérií zamýšlí něco dalšího. Obchodní značka Onimusha byla obnovena v rámci Kanady, Mexika, Filipín a Evropy, což může naznačovat, že ve vývoji by mohl být buď remaster některého z dílů, nebo snad dokonce díl nový. Je samozřejmě možné i to, že Capcom pouze obnovuje trademark v rámci zachování licence značky do budoucna.

Optikou dnešního hráče bychom mohli Onimushu přirovnat ke hrám jako Ninja Gaiden, popřípadě, v rámci nejnovějších značek, s nadsázkou i k Nioh. Mnozí by jistě návrat k sérii uvítali a je pravdou, že by se nejednalo o první remake či remaster od Capcomu v poslední době. Otázkou je, jestli o Onimushu hráči v rámci starých dílů stojí, nebo by raději viděli pokračování. Blížící se velké konference jako E3 nebo Gamescom, nám možná napoví, kam značka směřuje. Zatím nezbývá než vyčkávat.

 

Zdroj: Videogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!