Onrush videem říká, že není úplně o závodech

25. duben 2018 11:27 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Letošní jarní nadílka závodních her se začíná povážlivě zamotávat. The Crew 2 vypadá přinejmenším zvláštně, především co se týče přechodu z jednotlivých typů vehiklů, ať už z aut, letadel nebo člunů, na jiný. Onrush, na který byste mohli mít spadeno jako na záložní variantu, se ale také začíná vybarvovat, a to ne zrovna tak, jak by si někteří přáli.

Onrush od bývalých členů Evolution Studios, nyní spadajících pod Codemasters, se totiž prezentuje novým trailerem. Ten, namísto aby ukazoval co nejvíce ze závodění, ukazuje, že se vydává trochu jinou cestou plnou srážek, kolizí a vzájemného vytlačování. To vše s doprovodným komentářem, který jako by pocházel odněkud z Unrealu.

Nové video se zabývá popisem jednotlivých typů vozidel. Každé z nich si nějakým způsobem nabíjí schopnost Rush, jejíž správné použití může rozhodnout o výsledku každého závodu. Tento boost je dále provázen dalšími efekty, které hráče buďto posilují, nebo ovlivňují ty okolo. No a každé má taky nějakou schopnost v závislosti na vašem jízdním stylu.

Jak to vypadá v praxi? Tak třeba motorky Outlaw nabíjejí svůj Rush tím, že hráč na skokáncích předvádí triky. Aktivovaný Rush ale kromě rychlosti sbírá již nabitý Rush od soupeřů, čímž jim škodí. Tyto motorky taktéž mají pasivní schopnost – při dopadu oslabí protihráče a ti budou snáz zlikvidování.

Možná, že to zní složitě, ale každá třída je v tomto ohledu unikátní. Interceptor například doplňuje Rush tím, že předvádí tzv. near misses, po jeho aktivaci jej může doplňovat srážením ostatních vozidel a jeho schopností je Surge, čili jeho boost je silnější, ale nákladnější. Třída Dynamo? Ta funguje jako takový support, Rush totiž automaticky znamená nabíjení Rushmetru ostatních ze stejného týmu, dobíjí se tím, že jede v jejich blízkosti a jeho schopností je nechávat za sebou předměty, po jejichž sebrání pojedou spoluhráči rychleji.

Pravdou je, že všechny prezentované třídy se výrazně liší. Ale jak už padlo v úvodu, ne každému se novinka zamlouvá. Někteří se radují, že Burnout a Motorstorm mají nové dítě, které přece nemůže být špatné, ale jiní do žánrového mixu přidávají i Rocket League a (světe div se) i Overwatch, a to se jim samozřejmě pranic nelíbí. Onrush zkrátka nebude tak moc o závodění, jak jsme si možná mysleli. A to je potřeba brát na vědomí. Někomu tak zjevně sedne, jinému už tolik ne. Každopádně pokud patříte mezi předběžné fanoušky, můžete si hru předobjednat na Xzone.cz. Hra bude dostupná pro Xbox One a PlayStation 4.

Zdroj: All Games Delta

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 26. 4. 2018 v 10.55

Ten mluvený komentář ve videu přímo srší nadšením, emocemi a vzrušením ze hry! ;-)
Takže je to takový Overwatch na kolečkách? To se bude těm mladým líbit.

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 25. 4. 2018 v 22.03

No pozrel som trailer, ale neviem, kto si má pamätať tolko arkádových hovadín... Mne osobne by táto hra slúžila ako oddychovka od iných hier a ako príležitostná party hra, ale zdá sa mi to nejaké zbytočne zložité a preplácané. Zlatý Motorstorm! Menej je niekedy viac.

Editováno: 25. 04. 2018 v 22.07

Nahlásit nevhodný obsah

20921872
pan.klobouk napsal 25. 4. 2018 v 20.32

Jak jako nebude o zavodeni? Normalni zavody s power-upy, zas bych z toho nedelal drama.

Nahlásit nevhodný obsah