Nové detaily a screeny z Red Dead 2

4. květen 2018 12:14 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (3)

Pokud máte doma některou z „velkých“ konzolí aktuální generace a pokud jste aspoň trochu westernově pozitivní, je celkem pravděpodobné, že se zatajeným dechem očekáváte vydání Red Dead Redemption 2. K tomu by mělo dojít letos v říjnu, tedy pokud nás nepostihne nějaký nepříjemný odklad. Ve středu jsme se dočkali nového traileru, nyní se objevila nová várka screenshotů a také pár střípků informací.

Ty plynou především z exkluzivního preview, které přinesl server IGN. To nešetří chválou na vizuální podobu hry a také na živoucí svět, kde mají jednotlivá NPC svůj denní cyklus aktivit. Preview představilo tábor, v němž se váš gang na útěku skrývá, a také jednotlivé členy bandy a jejich charakteristické vlastnosti a povinnosti ve skupině.

Hlavní hrdina Arthur je pravou rukou šéfa Dutche, což mu kromě úcty ostatních přináší i nemálo starostí. Jednou z nich bude například i shánění potravy. Nedostatek jídla se okamžitě projeví na náladě a morálce vaší skupiny, lov nebo nákup potravin je tedy poměrně zásadní součástí péče o tábor. Rockstar ale údajně slibuje, že vás tyto povinnosti nebudou při hraní frustrovat. Tábor bude nějakým způsobem přežívat bez ohledu na vaše snažení a vývojáři se snaží dobře vyvážit Arthurovy povinnosti a hráčovu zábavu.

Preview také hovoří o způsobu, jakým se dostanete k různým úkolům. Při procházce táborem se nebudou spouštět rozhovorové cutscény, vše probíhá plynule a vy tak můžete v polovině rozhovoru odejít a žádost o pomoc ignorovat. Rockstar údajně v tomto případě nechce dělat přílišné rozdíly mezi hlavními a vedlejšími misemi. Celá řada úkolů je také ovlivněna denní dobou, kdy se se zadavatelem setkáte.

Red Dead Redemption 2 také zjevně klade mnohem větší důraz na systém vztahů, při setkání s jinými lidmi máte na výběr, jakým způsobem budete vystupovat. NPC budou reagovat i na takové zdánlivé maličkosti, jako je vaše jízda na koni přes jejich pozemek. Řadu situací budete moci vyřešit různými způsoby, ať už mírumilovně, nebo řečí revolverů. Kůň už vás tentokrát nebude všude následovat, pokud slezete, zůstane tam, kde jste ho nechali a na zapískání zareaguje jen na omezenou vzdálenost. Kromě dopravního prostředku nyní plní roli rozšířeného inventáře. Preview chválí chování vašeho oře, jeho inteligenci i plynulost animací.

Lovení zvěře bude opět poměrně naturalistické, pamětníci prvního dílu jistě vzpomenou, že stahování z kůže je pěkně krvavá záležitost. Maso se ale tentokrát realisticky kazí a je třeba jej prodat/dodat táborovému kuchaři včas. Součástí preview je i popis bankovní loupeže. Je zjevné, že si Rockstar vypůjčil řadu prvků z populárních Heistů z GTA V, během přepadení dostanete častokrát na výběr z několika možností postupu.

Red Dead Redemption 2 dle popisu působí jako moderní nástupce původní hry. O jejích kvalitách se majitelé PlayStation 4 a Xboxu One budou moci přesvědčit 26. října letošního roku. Hru si můžete objednat v e-shopu Xzone.cz.

Zdroj: IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874536
Minstriel napsal 7. 5. 2018 v 00.21

Wexz: hele jen trollí :). Nech ho v tom

Nahlásit nevhodný obsah

20917054
Wexz napsal 6. 5. 2018 v 20.18

Jack Danger: Sundej si klapky z očí :D Viděl jsi někdy Steam? :D

Nahlásit nevhodný obsah

20882063
Jack Danger napsal 6. 5. 2018 v 17.32

Na PC nevychazi uz naprasto nic. Vetsina TOP her je hlavne na PS4, sony odvadi vybornou praci, nevim co driv kupovat. :) Jediny co mi chybi je Gears of War, ktery vychazi jen na xbox, na PC se da hrat maximalne tak The Sims nebo nejaky Nerd hry :D

Nahlásit nevhodný obsah