Anthem vyjde v březnu, hratelný bude dříve

9. květen 2018 16:01 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Finanční výroční pravidelné zprávy jsou bohatým zdrojem informací. Nejen, že se ohlíží do minulosti, ale stále častěji vyhlížejí budoucnosti a dávají nám náznaky toho, co nás čeká. Electronic Arts mají hned několik her, na které se enormně těšíme, to nejzajímavější ale padlo pouze na konto jedné z nich.

Na základě drobné tabulky víme, jak si na příští fiskální rok EA rozvrhlo síly. V prvním čtvrtletí, tedy právě teď, nemá vůbec nic. To není žádné překvapení, ani to, že ve druhém tříměsíčním období vyjdou pouze sporty. Na konci léta tak můžeme očekávat v tuzemsku populární série FIFA a NHL, ale také Madden a basketbalové NBA. Třetí kvartál patří Battlefieldu. I to už víme. A definitivně víme, že Anthem vyjde na jaře příštího roku.

Anthem je právě hrou, o které se mluvilo nejvíce. Blake Jorgensen, finanční ředitel společnosti, řekl že z Anthemu a toho, jak se hra vybarvuje, je přímo nadšený. Zároveň ale připustil, že se EA snaží být konzervativní a pořád je potřeba brát na zřetel, že se jedná o novou IP. „Hra vyjde poslední kvartál (fiskálního) roku, v jeho posledním měsíci. To znamená, že bude zpočátku trochu méně jejích zásob,“ řekl.

To nic nemění na faktu, že dle svých slov je Anthem unikátní, jen by EA rádo zůstalo střízlivé. „Opravdu ale věřím tomu, že si jej budou hráči užívat,“ dodal. Poté převzal slovo výkonný ředitel Andrew Wilson, který prozradil, že spousta věcí z Anthemu bude pro hráče nová a že z toho důvodu je potřeba je náležitě otestovat a vyhodnotit následnou zpětnou vazbu. Z toho důvodu bude novinka „předběžně“ hratelná.

Mnoho herních médiích právě spojení „předběžně“ hratelná zaujalo nejvíce. Wilson neřekl, co si pod tím představit, zda půjde o nějaké formy betaverzí či jestli máme počítat například s nějakou formou předběžného přístupu. To ukáže jen čas. Čas by také měl potvrdit, že od traileru na E3 nedošlo k žádnému grafickému downgradu. „Však se o tom brzy přesvědčíte sami,“ řekl technický ředitel BioWare Brenon Holmes.

Kromě jiného také z finanční zprávy vyplynuly i jiné, jinak těžko dosažitelné údaje. Jorgensen totiž hovořil o uživatelské základně jednotlivých konzolí. EA odhaduje, že se do konce roku prodá 130 milionů Xboxu One a PlayStationu 4 dohromady. Na těchto číslech by nebylo nic speciálního, kdyby se Microsoft poslední roky nezdráhal zveřejňovat data o prodaných Xboxech.

EA soudí, že do konce loňského roku se mohlo prodat 30 milionů Xboxů a 74 milionů PlayStationů 4. Za další rok by tedy mělo přibýt 30 milionů zařízení. Stejný mimochodem EA přisuzuje i Switchi, jinými slovy do letošního prosince bude mít svůj Switch na třicet milionů hráčů. To není zlé, že? Stejné odhady mimochodem sdílí i samotné Nintendo.

Zdroj: WCCFTech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 10. 5. 2018 v 09.26

V citované článku, na který je dole odkaz, není nic o 130 milionech prodaných XBOX/PS4 konzolí v tomto roce.
Ale je třeba tady
http://www.dualshockers.com/ea-estimate…
Ty odhady v článku by pro rok 2017 odpovídaly. Všeobecně se předpokládá 78/38 milionů PS4/XBOX (k současnému datu). Suma by seděla. Ale že by se do konce 2018 prodalo dalších skoro 30 milionů? To jedině, že by EA vědělo něco o výrazných podzimních slevách, o kterých ještě neví veřejnost. Myslím, že to je přehnané.

Editováno: 10. 05. 2018 v 09.28

Nahlásit nevhodný obsah

20921036
barth731 napsal 10. 5. 2018 v 08.59

To si musím našetřit hodně korunek na ty jejich EA bedničky a potom si bude moct zase dělat srandu na ty chudáky, co to vylepšení nemají v online hře, prostě EA jsou v t tomhle dokonalí a nebojí se toho tržního kapitalismu, doufám že už teď přemýšlí jak půjde ten jejich lootbox systém vylepšit k dokonalosti, ale to je jen takoví můj sen, jim jde určitě hlavně jen o dobrou zábavu z hraní, o tu společenskou až rodinnou atmosféru během společného času stráveného během hraní , ne ? Ostatně pracuji v jedné zahraniční firmě kde slova peníze, zisk jsou taky zaměňovány za úplně něco jiného a všichni tam asi mají pocit že se každý den vrací zpět do rodiny kde panuje neustálá dobrá nálada a místo slušné výplaty každému stačí jen dobrý pocit z dobře odvedené práce.Tam se přece neučíte nové věci proto aby jste vydělali víc peněz , ale aby jste získali víc zkušeností a mohli si nastavit vyšší cíle pro další rok ve svém ročním sebehodnocení.

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 10. 5. 2018 v 07.56

No, tak vzhledem k tomu, že už tam vidím nějaký ten centrální hub a vše bude prošpikované online s dalšími hráči... nic pro mě. Škoda.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 9. 5. 2018 v 19.58

tak hlavně at je hratelnej po vydání a není nutnost čekat na dalších deset opravnejch patchů, doufám že s tím kdo na tom maká, jak dlouho na tom makaj a jak se spálili s Andromedou tak si na tom daj záležet, ale kdo ví kdy někomu v EA rupne v bedně a hnedle bude vše jinak

Nahlásit nevhodný obsah