UPDATE: Fornite je na Nintendu Switch

14. červen 2018 09:50 / daniel.hlas@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)
UPDATE

Dle nových informací již funguje crossplay mezi PC a Nintendem Switch, takže mimo hru je stále jen PlayStation 4. Pokud vás dále zajímá, jak si Fortnite na Switchi vede, pak vězte, že si ho jen za prvních 24 hodin stáhlo přes 2 milióny uživatelů.

PŮVODNÍ ZPRÁVA

PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android a nyní i Nintendo Switch. Fortnite se rozšiřuje do všech koutů herního světa a přenosná konzole Ninteda samozřejmě nemohla být výjimkou.

S vydáním jsme se zároveň dočkali i odpovědi na otázku, zda bude hra kromě battle royale módu obsahovat i svou PvE část s honosným názvem Save the World, kde jsme se bránili přicházejícím vlnám nepřátel. Odpověď vás možná zklame, ale této jinak placené části se Nintendo Switch nedočkalo. Dle informací poskytuných serveru Gamespot, se zmíněný PvE mód pro Nintendo ani nechystá.

S vydáním nové verze jsme se dočkali i traileru, který samozřejmě odkazuje na to, že Fortnite je možné hrát zcela zdarma. Mimo jiné video ukazuje vnitřek létajícího autobusu či první pojízdné "vozidlo" ve hře - nákupní košík. Epic Games zatím umožňuje pouze crossplay mezi PC a PS4, zatímco Xbox a Nintendo (zatím) hrají samostatně. Uvidíme ale, co přinese budoucnost.

Již dříve jsme psali o tom, že společnost Epic Games uvolnila na výhry v eSportu pro Fortnite na dvě miliardy českých korun. Na serveru The Esports Hub již nyní najdeme i zápasy právě pro platformu Nintendo Switch.

Možná vás zklame a zároveň překvapí, že pro hraní na Nintendu nemůžete využít stejný Fortnite účet, jaký případně používáte na PS4. Nebyly potvrzeny ani některé zprávy, že Nintendo nebude mít k dispozici voice chat. Ten totiž k dispozici bude a to bez nutnosti využití mobilní aplikace Nintenda. Zatím sice ve hře není, ale již od čtvrtka se můžeme se spoluhráči domlouvat na libovolných strategiích.

Zdroj:

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20895689
drzacek napsal 14. 6. 2018 v 10.50

V handheldu je to prave hratelnejsi vic jak na TV me prijde :D

Nahlásit nevhodný obsah

20880227
LordBrain napsal 14. 6. 2018 v 10.44

v původní zprávě je uváděno že je mimo v crossplayeru jen xbox a v updatu je to naopak ps4 tak teď nevim s kym teda můžu hrát :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20875261
_d0p3 napsal 13. 6. 2018 v 23.42

spoock: Zajímavé že na mobilu to hratelné pro lidi je

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 13. 6. 2018 v 18.47

v handheld módu nehratelné, je to strašně pidi

Nahlásit nevhodný obsah