Co se plánuje v BioWare po Anthemu?

4. červenec 2018 12:36 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (5)

BioWare momentálně soustředí všechny svoje síly na vývoj multiplayerové RPG akce Anthem, která vychází 22. února příštího roku. Ale co bude, až projekt dotáhnou do zdárného konce? O tom se rozpovídal generální manažer studia Casey Hudson v rozhovoru pro Game Informer.

Po internetech kolovaly spekulace o tom, že by po Anthemu mělo dojít na hru z univerza Star Wars. BioWare by tak mohlo navázat na svůj úspěch s Knights of the Old Republic. To ale bylo vyvráceno s tím, že ostatní série mají momentálně přednost. "Jak k Mass Effectu tak k Dragon Age se chceme vrátit co nejdříve to půjde. Mass Effect je přesně tou hrou, ke které se chci vrátit já sám. Je to něco jako moje dítě. Stál jsem u zrodu série Mass Effect, takže jsme návrat k ní samozřejmě zamýšleli," řekl Hudson.

I přes Hudsonovo přání to ale vypadá, že přednost dostane Dragon Age. Dává to docela i smysl. Inquisition vyšlo před čtyřmi lety, kdežto Mass Effect Andromeda teprve loni. Na případném Dragon Age 4 už se podle všeho pracuje v malém separátním týmu, který ale je stále součástí BioWare.

"Je tady spousta her, které bychom rádi tvořili, ale zrovna se k nim nemůžeme dostat. Musíme tedy vybírat a propracovat se skrz všechny možnosti," dodává Hudson. Hned poté vypráví o tom, jak miluje Star Wars a vývoj Knights of the Old Republic si opravdu užíval. Rozhodnutí o tom, jestli jejich další titul bude zasazen do tohoto slavného univerza ale nezáleží na něm. Poslední slovo jako vždy budou mít hlavouni z vydavatelství Electronic Arts.

Zdroj: WccfTech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20919665
Zerosekai napsal 4. 7. 2018 v 19.47

Mitsurugi: no upřímně Bioware už je pro EA velký jen svou pověstí a jménem, těch her nedělej moc a jejich úspěch od dob ME trilogie silně upadl, pokud studio nepadne tak se spíš bojím že ho prostě vykuchaj, udělaj z něj jen prázdnou slupku která bude dělat na nějakejch malejch projektech jak už předestírali a Bioware, studio který vytvořilo takový série jako KOTOR, Baldurs Gate nebo to ME, upadne do uplnýho zapomenutí. BTW to číslo 800 je z roku 2010 z doby obřího uspěchu ME2 kdy makali na trojce a ještě na DA2, ted bych řekl že to čísílko bude trochu jinde ale nevím, všechno tohle je spekulace samozřejmě a Bioware přeju aby se z toho dostali a konečně nám začali dávat kvalitní hry jako kdysi

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 4. 7. 2018 v 17.50

Nemyslím si, že Bioware zavřou, i v případě neúspěchu Anthemu. Na to je to moc velké studio. Nějaká restrukturalizace klidně, ale zrušit studio, které má kolem 800 zaměstnanců? Kdo by pak pro EA dělal hry? Spolu s DICE jsou to jejich jediná velká studia.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 4. 7. 2018 v 16.49

noo bohužel mám podobnej názor, po neuspěchu Andromedy a hromadnejm odchodům apod podle všeho závisí osud Bioware na Anthemu a jako podle toho prvního gameplay videa sem byl optimistickej ale čím víc o té hře vím, online coop přirovnávní k Destiny brrr tohle nedopadne dobře

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 4. 7. 2018 v 14.39

Asi tak. Hlavni ukol bude zabalit si kufry a rozloucit se s vratnym. Studio se tez muze prejmenovat na Bye-o-ware.

Editováno: 4. 07. 2018 v 14.40

Nahlásit nevhodný obsah

20790025
narg napsal 4. 7. 2018 v 12.58

jestli taky nejaky bioware po anthemu jeste bude :D

Nahlásit nevhodný obsah